Tough as They Come: Sylvester Stallone se vrací za kameru

Adam Driver se objevuje na plátně jednak nyní v Jarmuschově Patersonovi, jednak se na něj můžeme těšit i příští měsíc v Mlčení Martina Scorseseho. Zdá se, že už má v plánu další projekt, ve kterém se má vedle něj objevit a který má režírovat Sylvester Stallone.

Zmiňovaným projektem je adaptace knihy Tough as They Come. Jde o nedávno vyšlý memoár seržanta US armády Travise Millse, kterému byly amputovány všechny čtyři končetiny.

Kniha byla vydána nakladatelstvím Convergent Books v roce 2015 a je oficiálně popisována takto:

Tisíce vojáků umírají každý rok při obraně jejich země. Seržant Travis Mills si byl jistý, že se stane dalším do statistiky, když byl potřetí v Afghánistánu a nedaleko od něj čtyři dny před jeho 25. narozeninami vybuchla improvizovaná zbraň. Jakkoli nepravděpodobné to bylo, přežil, ale za strašlivou cenu. Jako jeden z pouze pěti vojáků v Afghánistánu přišel o všechny končetiny.

Najednou byl nucen smířit se s tím, že už nemá ruce ani nohy a připravit se na úplně jinou budoucnost, než jakou si pro sebe představoval. Už nikdy nepovede svou jednotku, nechytí manželku za ruku, ani nezvedne svou malou dcerku.

Protrpěl bolavé (jak fyzicky, tak psychicky) dny rehabilitace, aby získal zpět svou sílu a mohl žít naplno. Díky obrovské vůli a výdrži, bezmezné lásky jeho rodiny a silné víry, Travis všechny překvapil svým zotavením. I bez končetin plave, tančí se svou ženou, jezdí na horském kole a vozí dceru do školy.

Travis denně svým příběhem inspiruje tisíce. Nechce, aby se o něm smýšlelo jako o raněném. „Jsem jen muž s jizvami, který žije naplno a nejlépe, jak umí,“ říká.

Driver by měl hrát Millesova tchána, který ho velice podporoval po celé cestě, Craiga Bucka.