Víkendové tržby: Odvážná Vaiana vládne už tři týdny v kuse

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Pařba o Vánocích těsně nestačila na chválenou disneyovku, která slaví třetí po sobě jdoucí prvenství v žebříčku návštěvnosti.

  1. místo – Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa: 18,842 milionů, 3. týden v žebříčku
  2. místo – Pařba o Vánocích: 17,5 milionů, novinka
  3. místo – Fantastická zvířata a kde je najít: 10,785 milionů, 4. týden v žebříčku
  4. místo – Příchozí: 5,6 milionů, 5. týden v žebříčku
  5. místo – Doctor Strange: 4,631 milionů, 6. týden v žebříčku
  6. místo – Spojenci: 4 milionů, 3. týden v žebříčku
  7. místo – Noční zvířata: 3,193 milionů, 4. týden v žebříčku
  8. místo – Místo u moře: 3,155 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Trollové: 3,110 milionů, 6. týden v žebříčku
  10. místo – Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: 2,3 milionů, 6. týden v žebříčku

Vyrovnaný souboj svedly dva žánrově velmi odlišné snímky – animovaná Odvážná Vaiana čelila náporu debutující erkové komedie Pařba o Vánocích. O milion a nějaké ty drobné byla nakonec úspěšnější prvně jmenovaná, která zkompletovala vítězný hattrick na poli amerického box-office.

Pro Vaianu to však bude poslední první místo, protože za týden startují nové Hvězdné války, ale celkový profit se rozhodně bát nemusí. Jen v USA stihla nasbírat krásných 145 milionů (což je za stejnou dobu v kinech o něco lepší výsledek, než kterým se mohlo pyšnit třeba takové Ledové království) a škoda jen těch celosvětových tržeb, kvůli kterým se povedená pohádka asi jen tak nepodívá mezi nejlepší komerční desítku filmů roku 2016.

Lepší start si jistě představovala přisprostlá taškařice s názvem Pařba o Vánocích. Necelých 18 milionů není kdovíjaké terno, ale vzhledem k poměrně nízkým pořizovacím nákladům, se dá očekávat, že se film bez problémů zaplatí. A dokonce bych si i tipnul, že se bude snímku dařit o dost lépe mimo Ameriku. Ale to se najisto dozvíme až v následujících dnech a týdnech.

Pařba ale nebyla jediným nováčkem tohoto víkendu. Ve velmi omezené míře odstartovala (15. místo) také očekávaná hudební chuťovka La La Land od tvůrců geniálního Whiplash. Jeden z aktuálních oscarových favoritů byl promítán v pouhých pěti kinech a dokázal vydělat naprosto famózních 855 tisíc dolarů. To je jen tak mimochodem historicky desátý nejlepší výkon v podobném distribučním měřítku.

Filmy na místech tři až šest bych s dovolením pojal trochu sprinterským tempem. Postupně se za sebe seřadili staří známí a to úspěšný návrat do světa Harryho Pottera Fantastická zvířata a kde je najít, mysteriózní scífko Příchozí, více než půlmiliardový Doctor Strange a mírné zklamání z dílny Roberta Zemeckise Spojenci. Výsledky těchto fláků jsou tak nějak v mezích očekávání. To nejzajímavější z tohoto týdne se událo na následujících pozicích.

O celých devět místo totiž oproti minulému týdnu poskočilo drama Noční zvířata režiséra Toma Forda. Snímek bojuje v amerických kinech už čtvrtý víkend, ale až nyní se dočkal širšího distribučního nasazení. Jde o další želízko v ohni pro nadcházející oscarovou sezónu a některé ohlasy dokonce mluví o nejlepším filmu roku 2016 vůbec. Ford je považován za jednoho z nejoriginálnějších tvůrců současného Hollywoodu a jeho noční zvířata jsou toho prý jasným důkazem.

Osmička patří dalšímu skoro-nováčkovi a to rodinnému dramatu Manchester by the Sea, které nese český název Místo u moře. Hlavní roli zde hraje můj velký oblíbenec Casey Affleck a také jde prý o velmi povedený snímek (8,6 bodů z 10, 97 % kladných recenzí na Rottenech) s ambicemi na zisk nějaké té odborné ceny. Do českých kin se film dostane až začátkem února 2017.

Umístění v nejlepší desítce udrželi ještě Trollové a válečný hit Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. Co se týče celkových čísel, tak šlo o necelých 13 procent slabší víkend oproti tomu minulému, ale za týden už to ale bude jiná písnička. Do kin totiž vstoupí očekávaný a téměř jistý hit Rogue One: Star Wars Story. Startovat ale bude i drama Collateral Beauty: Druhá šance, které oslní především famózním obsazením. Hlavní role totiž obsadila jména jako Will Smith, Kate Winslet, Keira Knightley či Edward Norton.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také