Johnny Depp obsazen do filmového světa Fantastických zvířat!

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Potterovský prequel získal jedno velké jméno, které se bude krásně vyjímat na plakátech. Koho si ale hvězda Pirátů z Karibiku nebo většiny burtonovek zahraje?

Snímek Fantastická zvířata startuje v kinech za dva týdny, ale své největší lákadlo na budoucí pětidílnou sérii si nechal až úplně na konec. Studiu Warner Bros. se podařilo ulovit jednu z největších hvězd současné filmových generace Johnnyho Deppa, který se přidá k už tak solidnímu obsazení. Jeho role v nadcházejícím snímku by měla být jen epizodní (jestli vůbec), ale o to větší prostor dostane v následujících částech kouzelnické ságy.

Johnny-Depp-2560x1440

Internetem totiž kolují drby, že si Depp zahraje Gellerta Grindelwalda, kterého si jistě pamatujete ze stránek knižního Harryho Pottera a mihl se i ve filmových Relikviích smrti. Grindelwald byl v mládí nejlepším přítelem Albuse Brumbála, se kterým společně pátrali po bezové hůlce a ostatních relikviích. Ve hře byla i nadvláda kouzelníků nad mudlovským světem. Jednoho dne se však názorově rozešli (figurovala v tom i smrtelná nehoda Brumbálovy sestry Ariany) a z Albuse a Gallerta se stali úhlavní nepřátelé. Jejich rozkmotření vrcholilo nejslavnějším kouzelnickým soubojem všech dob v roce 1945. V tom Brumbál svého soka porazil a získal od něj i legendární bezovou hůlku, tak důležitou pro budoucí děj kolem Voldemorta.

Ve Fantastických zvířatech bude hlavní postavou Mlok Scamander, kterému se v polovině dvacátých let minulého století rozutekli po New Yorku jeho magičtí tvorové. Pro zápletku celé série však bude zásadní právě Grindelwald, který v tehdejší době podnikal útoky na mudlovskou Evropu. Je dost dobře možné, že měl co do činění s nástupem nacistů k moci a vypuknutím druhé světové války. Přece jenom ten mocenský pád roku 1945 nemůže být náhoda, nemyslíte?

Za dva týdny budeme moudřejší. To totiž v kinech startuje první díl kouzelnické série Fantastická zvířata a kde je najít v režii tvůrce posledních potterovek Davida Yatese. Hlavní roli Mloka Scamandera ztvární oscarový Eddie Redmayne, kterému bude sekundovat Colin Farrell jakožto hlava amerických bystrozorů Percival Graves.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také