TOP 6: Nejlepší romantické komedie se zabijáky v hlavních rolích

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Pokud nejste fanoušky filmů s přeslazenými konci a těžko uvěřitelnými proměnami sukničkářů v zapřísáhlé monogamisty, ale přesto máte slabost pro nějakou tu romantiku, pak si určitě nenechte ujít nový snímek Pan Dokonalý. Ten však není romantickým filmem v pravém slova smyslu, protože hlavní mužský hrdina je nájemný vrah. Romantický nádech uspokojí ženské divačky a muži nebudou u filmu díky akčním scénám trpět. Zamilovaní zabijáci ovšem v kinematografii nejsou ničím neobvyklým, ostatně se podívejte sami na sedm nejlepších filmů, které umně kombinují akci s romantikou.

Tohle je válka! (2012)

Co je lepší, než když se o vás začne zajímat sexy chlápek, který vypadá jako váš ideální partner? No přece když jsou hned dva! Lauren je profesně úspěšná pohledná žena ve středních letech, ale její milostný život je katastrofa. Ovšem jen do chvíle, než se stane objektem zájmu dvou nejlepších kamarádů, Tucka a FDR Fostera, kteří jsou vládními agenty. Lauren začne randit s oběma, jenže když přijdou na to, že usilují o stejnou ženu, přátelství jde stranou a na řadu přichází boj všemi dostupnými prostředky.

Promotional-Photoshoot-this-means-war-30831242-1188-1600

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Pokud je to jen trochu možné, nenastupujte do letadla, v němž byste správně neměli být. Kdyby se touto radou řídila June, její život by nejspíš dál klidně plynul bez toho, aby se každou vteřinu musela bát o svůj život. Jenže June na letišti okouzlil tajemný Roy, jenž pak ovšem v průběhu letu zabil všechny pasažéry v letadle kromě ní. Ale Roy najde i vyděšenou June, která mu tak dělá nedobrovolně společnost na útěku. Postupem času mezi nimi však přeskočí jiskra, což vzbudí v June touhu pomoct Royovi, a tak společně popadnou zbraně a střemhlav se vrhnou do víru ulic.

knight_day_movie_image_cameron_diaz_tom_cruise_011

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Nic nevzkřísí upadající manželství tak jako přestřelka ve vlastním domě. John a Jane Smithovi jsou několik let manželé, ale tajnosti, které před sebou mají, je od sebe navzájem odcizují. Navenek se tváří oba jako spořádaní lidé s obyčejným zaměstnáním, ale Jane i John jsou nájemnými zabijáky. Při jednom úkolu však vše nečekaně vypluje na povrch, protože manželé musí zlikvidovat stejný cíl. Jenže nejprve je třeba si s řádným arzenálem doma „vyříkat“, kdo bude mít to štěstí a bude na živu, aby splnil úkol. Svůdná Jane a pohledný chlapák John však zažehnou jiskru tak velkou, že jim lehne popelem jejich dům.

vlcsnap_2012_06_12_20h32m25s188_large

Vrahouni (2010)

Staré klišé, že lidé potkají toho pravého, když to nejméně čekají, vystihuje život Jen, která se na rodinné dovolené v Nice seznámí se Spencerem. Zamilovanost přeroste v lásku a ta později v manželství. Jennifer je nadšená z toho, jak se její život najednou stal ideálním. Jenže to bude platit jen do chvíle, než uvidí svého manžela bojovat na život a na smrt v jejich obýváku. Spencer jí totiž zapomněl zmínit, že se živí jako nájemný zabiják. Jennifer se po počátečním šoku rychle vzpamatuje a začne svému partnerovi pomáhat, takže čelí všem nástrahám se zbraní v ruce společně.

killersheiglkutcher

Exmanželka za odměnu (2010)

Dostat do „basy“ svou exmanželku je snem mnoha lidí, ale povede se to jen málokomu. Tento úkol dostal Milo, který má k soudu dopravit novinářku Nicole, se kterou se nerozešli zrovna v dobrém. Jenže Nikol se snaží přijít na kloub zločinu a ti po kom jde, nejsou z jejích pokusů nadšení. Cesta je tak plná intrik obou bývalých manželů, od kterých ale upustí ve chvíli, kdy jim dojde, že jsou v ohrožení životy jich obou. Exmanželé nejsou zabijáky v pravém slova smyslu, ale schopnost zacházet se zbraněmi žádnému z nich není až tak úplně cizí.

Bounty_Hunter_5_L

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

A náš výběr by nebyl kompletní bez tohoto veledíla, které nám nabídlo akce požehnaně, a nechyběla ani romantika. Film sice nespadá do kategorie komedií, ale vytříbený humor postav lze považovat za polehčující okolnost. Plus jsou v něm zamilované dvojice hned tři: Butch a Fabienne, Honey Bunny a Pumpkin, a nakonec Mia s Marsellusem, i když v posledním případě se díky zabijákovi Vincentovi jedná už spíš o milostný trojúhelník. Právě Vincent má společně Julesem získat kufr pro svého bosse Marselluse, a také od něj dostal za úkol zabavit jeho ženu Miu. Butch pak prohrává pro Marselluse boxerské zápasy, ale souhrou náhod se osudy postav postupně prolínají, a tak se divák kromě kultovních hlášek dočká památného tanečku u Mazaného králíčka nebo odříkání Ezekiela 25:17 těsně před zabitím.

swZ3BwYTq1rvgNuePVkyLm4UQv1Ov_by_h264_3800_640x360_352112707623

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také