Jeptiška z Conjuring 2 dostane vlastní film

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Démon Valak, největší hrozba a záporák druhého V zajetí démonů, kde na sebe vzal podobu velice znepokojivě děsivé jeptišky, získá vlastní spin-off. New Line Cinema se rozhodlo zkrátka začít budovat filmové universum okolo manželů Warrenových. Vedle nepříliš dobré Annabelle tak půjde o druhý film, vybočující z hlavní dějové linie. 

Ke psaní scénáře byl najat David Leslie Johnson (Aquaman, Wrath of the Titans), který tedy dle všeho zároveň spolupracuje s Jamesem Wanem na chystaném Aquamanovi. Film se nejspíš bude celkem příhodně jmenovat „The Nun,“ což vskutku mnohé neprozrazuje. Krom tohoto filmu se dočká již zmíněná Annabelle dalšího dílu, oba tyto filmy by pak mohly jen udržet v divácích zájem o další díl Conjuringu, na který už má prý James Wan pár nápadů. Ostatně Valak měl v původní verzi scénáře mít podobu rohatého démona, což bylo nakonec ku prospěchu věci změněno. Annabelle 2 bude režírována Davidem F. Sandbergem (Lights Out) a vplíží se do kin v květnu roku 2017.

Nad ní, stejně jako nad The Nun budou držet ochrannou ruku z pozice producentů otcové série, James Wan a Peter Safran. Otázkou je, zda jsou oba filmy nutné, tedy z pohledu diváků, protože ačkoli spin-off s posedlou panenkou vydělal slušnou sumu, nebyl příliš povedený. Což je sice možná z pohledu studia vzhledem k tržbám irelevantní, ale mohlo by se to v budoucnu na kvalitě a kontinuitě vznikajícího universa, či filmové série nevyplatit. V případě The Nun může být kvalitativní výsledek všelijaký, záleží do jakého období tvůrci démonickou stvůru zasadí a jak využijí její značný potenciál. Navíc už tu bude platit určitá nižší míra děsivosti vzhledem k tomu, že jsme se s ní už setkali a viděli její porážku. Nicméně tak či tak, pokud by se podařilo, máme tu potenciál na povedené hororové universum, nu, uvidíme…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také