Seznamte se s nejdelším filmem všech dob, trailer má 7 hodin!

Připadávají vám tříhodinové filmy krátké a rádi byste zažili opravdu netradiční divácký zážitek? Právě pro ty z Vás přichází prapodivný projekt Ambiancé.

Patříte mezi diváky, kteří nepohrdnou náročným uměleckým dílem? Švédský režisér Anders Weberg pracuje na snímku s názvem Ambiancé, který má podle dosavadních informací trvat 30 dní, tedy 720 hodin.

Film má být hotový v roce 2020… Smutné, ale nezoufejte, protože už teď se můžete podívat na trailer, který vám zabere sedm hodin života. Předchozí upoutávka trvala pouhých 78 minut a v pořadí třetí můžeme očekávat v roce 2018. Ta by se měla zastavit na dvaasedmdesáti hodinách. Vypadá to tedy, že filmaři po malých dávkách připravují diváky na opravdovou nálož.

O čem tento několikadenní (jednoměsíční) filmový snímek bude? Děj je založen na stejném šachovnicovém poli, jako se hrál mezi středověkými rytíři a ztělesněním smrti. Ve filmu se objeví dva umělci na skalnatých plážích jižního Švédska, kde se pravděpodobně bude odehrávat celý film… Nečekejme žádné akční scény, ale dva muže na pláži, kteří jsou v mírně rozostřených černobílých barvách a hudbu. Film je popisován jako příběh, kde se „prostor a čas  prolínají do surrealistické snové cesty“. Jedná se o abstraktní nelineární popisné shrnutí času tráveného s pohyblivým obrazem.

Bude někdo kromě samotného autora opravdu bedlivě sledovat celistvou atmosféru filmu? Každý kdo si vyhradí dostatek volného času na tuhle uměleckou záležitost, získá jedinečný pohled na pozoruhodný film, který bude jistě velmi zajímavý, ostatně bude to jeden z nejdelších filmů vůbec, pokud se opravdu zrealizuje, jak je dnes uváděno hlavním autorem.