Deadpool je nejvýdělečnější eRko v historii

Přečtěte si

Autor

Všichni jsme před premiérou Deadpoola tušili, že bude ukecaný žoldák trhat naše bránice. Málokdo ale čekal, že stejným způsobem roztrhá finanční rekordy a stane se nejen nejvýdělečnějším únorovým snímkem, ale i úplně nejvýdělečnějším filmem pro dospělé v historii.

Jasně, film pro dospělé nezní moc dobře. Deadpoolovi byl v USA přidělen eRkový rating, jež mu propůjčil postavení filmu, na který můžou jen sedmnáctiletí a starší. Tento týden nečekaný komiksový hit překonal v tržbách Matrix Reloaded a stal se nejvýdělečnějším filmem tohoto typu v historii.

Deadpool a Colossus
Deadpool v USA zesměšnil všechny ostatní filmy s X-Meny

Deadpool v půlce února otevřel velkolepě za 132 mega, čímž se z něj stal nejúspěšnější únorový otvírák v historii. Tento týden se celosvětově vyšplhal již k 745 milionům dolarů, částku, která o tři miliony pokořila dosavadního držitele rekordu, druhý díl Matrix trilogie.

Sluší se dodat, že eRkové historické maximum zatím drží ve Spojených státech, kde tabulce dospěláckých filmů kraluje Umučení Krista s 371 miliony. Deadpool má za velkou louží zatím 351 milionů. Červeně okostýmovaný antihrdina tak bude muset ještě slušně máknout, aby se z něj stala jednička i v těchto tabulkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také