Víkendové tržby: Město zvířat odolalo novinkám

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Volné pokračování Monstra zabodovalo na druhém místě žebříčku. Ujetý Grimsby odstartoval výrazně za očekáváním.

  1. místo– Zootropolis: Město zvířat: 50 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Ulice Cloverfield 10: 25,2 milionů, novinka
  3. místo – Deadpool: 10,8 milionů, 5. týden v žebříčku
  4. místo – Pád Londýna: 10,6 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Whiskey Tango Foxtrot: 4,6 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – The Perfect Match: 4,15 milionů, novinka
  7. místo – The Young Messiah: 3,4 milionů, novinka
  8. místo – Grimsby: 3,15 milionů, novinka
  9. místo – Bohové Egypta: 2,5 milionů, 3. týden v žebříčku
  10. místo – Risen: 2,25 milionů, 4. týden v žebříčku

Zootropolis: Město zvířat je hit. Animovaná taškařice sbírá kladné ohlasy na obou stranách Atlantiku, což se prostě muselo odrazit na výdělcích. Solidních 50 milionů dolarů za druhý víkend v amerických kinech je opravdu parádní výsledek a celosvětově se zvířátka pomalu blíží k půlmiliardové metě. A to je ještě čeká premiéra například ve Velké Británii. Nelze se tedy divit, že novinky tohoto týdne neodstartovaly podle svých představ.

10-Cloverfield-Lane-JJ-Abrams

Vlastně kromě Ulice Cloverfield 10. Tento tajuplný sequel Monstra z roku 2008 z producentské péče J.J. Abramse, který se vytasil s reklamní kampaní až úplně na poslední chvíli, dokázal urvat poctivých 25 milionů, což prý bohatě vystačí na pokrytí skromného rozpočtu. Kasovní rekordy se zde rozhodně překonávat nebudou, ale i tak jde o sympatický výkon tohoto utajovaného projektu.

Třetí místo patří hubatému Deadpoolovi, který přidal dalších 10,8 milionů, cože je na 5. týden v žebříčku parádní výkon. Celosvětově snímek překročil hranici 708 milionů. Bravo! O místo níže se umístil Gerard Butler se svým Pádem Londýna – 10,6 milionů a pokles tržeb o 50 % není žádným propadákem. Novinka milého týdne – Whiskey Tango Foxtrot – vydělala 4,6 milionů a skončila na zaslouženém pátém místě.

Druhou polovinu žebříčku ovládly novinky, ale vzhledem k jejich výsledkům nelze mluvit o kdovíjakém kasovním hodokvase. Nejlépe si vedla romantická komedie The Perfect Match, která cílí především na afroamerickou část publika – 4,15 milionů a to jenom z necelé tisícovky kin. Na dalším místě skončila biblicky laděné drama The Young Messiah, které vypráví příběh Ježíše Nazaretského z jeho vlastního pohledu ještě předtím, než se dostal alespoň do puberty. Necelých 3 a půl mega však není žádný zázrak. Voda se na víno rozhodně nezměnila.

The Brothers Grimsby

Ještě hůře dopadl Sacha Baron Cohen se svým Grimsbym – ubohých 3,1 milionů za první víkend je vskutku nepříznivým výsledkem pro tohoto kdysi veleúspěšného komika. Jen pro srovnání – jeho politicky laděný Diktátor otevřel v květnu 2012 za 17,4 milionů, dále pak zdaleka nejulítlejší Bruno v červenci 2009 za 30,6 milionů a kultovní Borat v listopadu 2006 za 26,4 milionů. S tím se nemůžou aktuální výsledky Grimsbyho měřit ani vzdáleně.

Top desítku uzavírají proděleční Bohové Egypta a křesťanská agitka Ve jménu Krista.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také