5 důvodů, proč jít na film Predátor

Přečtěte si

Autor

Jelikož se Ridley Scott začíná opět na poli kinematografie rozjíždět se svým Vetřelcem v novém vydání, měli bychom si připomenout i další kousek z oblíbené akční sci-fi klasiky. S pěknou držkou se tak do kin vrací Predátor a je pouze a jen na Arniem, aby se s nebezpečným nepřítelem zase jednou vypořádal. Proč o takový souboj po tolika letech opět stát?

1. Pořádní chlapi v akci

Když se obsazovali herci do Predátora, požadavky byly asi vcelku jasné. Projít nemohl nikdo, kdo by od pohledu nevypadal jako ostřílený zabiják budící respekt až strach. Komando kolem velitele Dutche se tak skládá se samých kulturistů v čele s tím největším, Arnoldem Schwarzeneggerem. Právě tohle je jedna z těch rolí, která ho v povědomí světa vyzvedla pěkně do výše, mimo Terminátora nebo Conana samozřejmě.

predator-predator-scream

2. Žádné servítky, žádné bábovky

Predátor je z mimozemské rasy, která se celý život trénuje a zlepšuje v lovu kořisti a jejím zabíjení. Tentokrát se tomuhle jednomu kousku dostalo do hledáčku celé vojenské komando, a to je pak teprve slušná výzva. Predátor se vyloženě předvádí a při jeho strategizovaných útocích stříká krev a vzduchem létají končetiny. Od Predátora nemůže nikdo čekat podívanou pro princezny a žádné slečinky nejsou ani vojáci, kteří lovci čelí. Když je jedna ruka na zemi, druhá snad furt může střílet, správně?

3. Úctyhodný počet obětí

Kdyby se někdo snad bál toho, že půjde do kina a bude se u tak starého filmu nudit, zrovna u Predátora existuje poměrně zábavný plán B. A tím by mohlo být právě počítání obětí, které přijdou během filmu o život. Nemůžeme se ale omezovat pouze na Predátorův krvelačný lov, jelikož mnohem větším zabijákem je právě Dutch. Z celkových 69 lidí, kteří v Predátorovi zemřou, patří většina z nich na Dutchův seznam. No a pak tu máme ještě jednoho škorpiona, kance a samozřejmě predátora. Počítání může začít.

predator_3

4. Lepší jak dovolená

Než abyste jeli někam do Chorvatska k moři, na které stejně nemáte čas anebo peníze, bylo by i lepší prostě jít do kina na Predátora a nechat se unášet na vlnách jeho exotiky. Boj mezi lovcem a kořistí totiž probíhá v exotické džungli, všude je zeleň a ze všech proudem odkapává pot z tamního horka. U takového filmu není nad to sedět v pohodlné sedačce a popíjet vychlazenou kolu z plechovky.

5. Příprava na pokračování

Dost lidí to možná neví, ale za dva roky tuto filmovou klasiku čeká nové pokračování. Režii dostal do rukou Shane Black, který režíroval známého a oblíbeného Iron Mana 3. Obsazení je zatím neznámé, ale samozřejmě spekuluje se o znovuobsazení Arnolda Schwarzeneggera. Předběžný termín premiéry je 2. březen 2018, a tudíž má nyní každý skvělou příležitost oživit si v kině paměť u promítaného prvního dílu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také