Kde se vzal Deadpoolův režisér Tim Miller? Jeho minulé projekty určitě znáte

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Tim Miller natočil svůj celovečerní debut až teď, ve filmovém průmyslu ale není žádným nováčkem. Režisér letošního hitu Deadpool stojí za úchvatným intrem herní onlinovky DC Universe i úvodních titulků Fincherovy pecky Muži, kteří nenávidí ženy. Je toho ale víc.

Tim Miller natočil svůj první kraťas v roce 2002, ten druhý pak o rok později. Na svůj celovečerní debut tedy čekal poměrně dlouho. Ale rozhodně se neflákal. Kromě toho, že natočil již zmíněné projekty pro pařbu z dílny DC a úvod Fincherova filmu, dělal třeba i na efektech Scotta Pilgrima nebo hry Star Wars: The Old Republic. V roce 2013 dokonce zrežíroval i prolog filmu Thor: Temný svět.

Tim Miller má za sebou už poměrně silnou stopu a velmi slušně rozjetou kariéru režiséra. Deadpoolovy tržby trhají únorové rekordy a snímek táhne více, než většina novodobých supehrdinů stříbrného plátna. Co je ale nejdůležitější pro nás, je fakt, že se snímek líbí divákům i kritikům, a na cestě je již ohlášené pokračování. Tentor talent nouzi o další projekty mít rozhodně bude.

Intro DC universe

DC Universe Online je free-to-play multiplayerová akční hra, která vznikla na motivy komiksů DC. Jednoduše si vytvoříte svého hrdinu nebo padoucha a jdete někomu rozbít ústa. A tohle intro? Smělá konkurence i k takovému World of Warcraft. Tímto se Tim Miller opravdu vyznamenal.

Úvodní titulky snímku Muži, kteří nenávidí ženy

David Fincher je kapacita. Když dostanete nabídku spolupracovat na jeho filmu, nikdy neodmítnete. Takové štěstí měl i Tim Miller, který dostal na starost úvodní titulky filmu. Ty možná hravě strčí do kapsy lecjakou bondovku. A hudební doprovod v podobě Led Zeppelin je třešničkou na dortu.

Prolog snímku Thor: Temný svět

Druhý Thor je filmem Alana Taylora. Málokdo ale ví, že za prologem stojí právě Tim Miller. A není náhodou, že úvodní minuty filmu jsou možná těmi nejlepšími.

https://www.youtube.com/watch?v=k45I9AQy8x4

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také