5 důvodů, proč jít do kina na Brooklyn

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Do našich kin míří romantické drama z padesátých let, Brooklyn. Vybrali jsme pro vás 5 důvodů, proč se jít podívat na snímek do kina.

1. Pokud máte rádi romantické drama

Brooklyn je klasickým příkladem tohoto žánru, neboť se mladá dívka musí rozhodnout mezi dvěma muži, kteří ji přirostli k srdci. Několikrát omílané téma, avšak bravurně zpracované. Asi nejlepší romantické drama za několik let.

2. Saoirse Ronan

Mladá herečka, která byla jako třináctiletá nominována na Cenu Akademie za postavu Briony Tallis v romantickém filmu Pokání, předvádí nejlepší herecký výkon její kariéry. Celý film stojí prakticky na ní.

5b4752e2-e9f0-4bf2-b047-384e42baba40

3. Pokud máte rádi retro

Brooklyn je zasazen do padesátých let minulého století. Milovníci dobových kostýmů a aut si přijdou na své. A díky vtipnému scénáři se dozvíte i to, že kdo nemá na pláži sluneční brýle, ten jakoby neexistuje.

4. Pokud chcete začít nový život

Brooklyn je názornou ukázkou amerického snu. Pravda, mladé dívce je na jejím začátku nového života pomáháno, nicméně díky vlastní píli se dívka promění v soběstačnou ženu. Inspirace pro všechny, že když se chce, tak to jde.

5. Pokud máte rádi ‚malé‘ filmy

Snímek je totiž nízkorozpočtový a jde to hodně znát. Celý příběh se točí jen a jen okolo mladé dívky, která musí projít několika zatěžkávacími zkouškami. Vtipný, chytrý scénář a hravá režie však Brooklyn povýšili na film, který by mohl v kinech prorazit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také