Další PragoFFest se blíží! Co nás čeká?

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Největší pražský festival popkultury slaví 20. výročí a i letos přišli pořadatelé s bohatým obsahem. Chybět nebudou projekce filmů nebo seriálů, ale ani workshopy a autogramiády. PragoFFest proběhne koncem ledna.

V roce 1997 se v Praze konal první Pragocon, obdoba známých Comic Conů z amerického kontinentu, který je určen převážně fanouškům fantasy, sci-fi a her. Do většího podvědomí fanoušků však vešel až se spojením s neziskovou organizací SFK Avalon o. s., která tzv. Festivaly fantazie od roku 1994 pořádá. Od roku 2010 tu tak nyní máme PragoFFest, jehož součástí je zmíněný Pragocon, dále GameExpo, určený zejména hráčům nejen počítačových her, ale i karetních či deskových, následně LegendCon, což je program výhradně pro milovníky hry League of Legends Convention, také Český Craftcon, jenž pobaví hlavně lidi posedlé hrou Minecraft a Youtube, a závěrem Advík ZIMA, který se věnuje anime, Japonsku obecně, nebo hudebním a tanečním hrám.

large_1

Festival navštěvuje čím dál více lidí, což potvrzují hlavně čísla. Na první PragoFFest dorazilo zhruba 800 nadšenců, zatímco na loňský už bezmála 4500 fanoušků. Veškeré informace o festivalu najdete na internetových stránkách, kde se dozvíte nejen více detailů o bohatém programu, ale i ceny vstupenek. Pro fanoušky popkultury zkrátka povinnost. PragoFFest proběhne 28. až 31. ledna v Praze na Hájích v Modré škole nedaleko stanice metra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také