Našel Black Panther konečně režiséra?

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Marvel začal jednat s režisérem filmu Creed, Ryanem Cooglerem, jestli by nenatočil o černošském hrdinovi sólovku.

T’Challa, princ Wakandy, známý též jako Black Panther, se poprvé představí na jaře příštího roku v marvelovském spektáklu Captain America: Občanská válka. O jeho samostatném filmu se mluví už delší dobu a Marvel dokonce zveřejnil i datum premiéry. Jediné, co zbývá doladit, je nalezení režiséra, který by se projektu ujal. Vypadá to, že plán komiksového studia je prostý. Film by měl zkrátka natočit někdo, kdo je afroameričan. Před pár měsíci byla ve hře i režisérka Ava DuVernay (Selma). Nakonec od projektu odstoupila s tím, že se tak jako tak na výsledný produkt těší a že bude jedna z prvních, kdo film v kině uvidí.

black_panther_97707

A nyní tu máme podobnou situaci. Po kritiky opěvovaném filmu Creed, kde si Sylvester Stallone střihl vedlejší roli jako Rocky Balboa trenující syna svého tehdejšího rivala, a kde hlavní roli ztvárnil Michael B. Jordan (Kronika), což je herec tmavé pleti, se studio Marvel rozhodlo jednat s režisérem a scenáristou v jedné osobě, Ryanem Cooglerem. Není jasné, jak jsou jednání daleko, každopádně se Coogler jeví jako dobrá volba.

Black Panther dorazí do kin 8. července 2018. V hlavní roli se představí Chadwick Boseman.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také