Víkendové tržby: Bond začal dobývat kina, rekord Skyfall ale nepřekonal

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Agent 007 a roztomilý Snoopy – tito dva hrdinové ovládli aktuální žebříček výdělků v amerických kinech.

Celý svět byl zvědavý, jak mohutně nastoupí čtyřiadvacátá bondovka Spectre do světových kin. Před třemi lety se povedlo Skyfallu v rámci série něco téměř neuvěřitelného, když s tržbami přes jednu miliardu dolarů zaskočil i ty největší kritiky této britské klasiky. Po startu posledního dobrodružství s Jamesem Bondem je však jasné, že podobná čísla nás letos rozhodně nečekají. Ne, že by film Spectre nějak propadl, to rozhodně ne, ale start má přibližně o 17,5 milionů nižší a těch 73 mega za první tři dny je sice solidní suma, ale na žádné přepisování historických tabulek to nestačí. Snímek bude jistě ještě příští týden na prvním místě žebříčku, ale pak ho nekompromisně srazí premiéra poslední části Hunger Games (20. listopadu).

Stříbrnou pozici si pro sebe urval jeden známý dětský hrdina – roztomilý pejsek Snoopy ve filmu Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu. Ten si vymodlil regulérní 3D animák a ostudu v kinech rozhodně neudělal. Otvírák za 45 milionů je parádní výsledek.

snoopy-and-charlie-brown
Snoopy se vrací do kin. Jeho první filmová dobrodružství proběhla už v šedesátých letech minulého století

Na třetí místo nevyhnutelně spadl Marťan. Šest týdnů v žebříčku a týdenní výdělky kolem 9,3 milionů? Tomu se říká výdrž. Celosvětově si pak toto povedené sci-fi Ridleyho Scotta vydělalo téměř půlmiliardu. Smekám svůj pomyslný klobouk, a jestli vám někdo bude říkat, že podobná čísla předem očekával, tak kecá!

Zbytek top 10 žebříčku pak jede v zajetých kolejích. Husí kůže s Jackem Blackem na čtvrtém místě (téměř 7 milionů, celosvětově téměř stovka) a Most špiónů na pátém se solidními šesti miliony. Následuje animovaný Hotel Transylvánie 2, těsně pronásledovaný Dokonalým šéfem s Bradleym Cooperem, kterému druhý týden od premiéry spadly tržby o nelichotivých 40 %.

bridge_of_spies
Most špiónů s Tomem Hanksem se vrací do napjaté atmosféry studené války

Osmé místo bere neoddiskutovatelný propadák Poslední lovec čarodějnic, za kterým se už sedmý týden v top 10 statečně pere konverzační Stážista. Žebříček pak uzavírá poslední Paranormal Activity, zde snad ani nemá smysl mluvit o nějakých číslech.

Za týden očekávejme drama z o chilských dělnících The 33, ve kterém budeme zvědaví především na Antonia Banderase a Martina Sheena. Drby hovoří o Oscarových ambicích. Svůj start si odbude také komedie Trable o Vánocích s hvězdným obsazením (Olivia Wilde, Amanda Seyfried, Diane Keaton, Anthony Mackie, John Goodman).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také