5 důvodů proč jít na film Proč jsem nesnědl svého taťku

19. listopadu bude mít premiéru nový animovaný snímek s originálním názvem Proč jsem nesnědl svého taťku. Tentokrát se v hlavních rolích neobjeví žádné zvíře, ale pračlověk, který vyrůstal v izolaci. Izolace mu umožnila nové poznání lidské existence, kde není obvyklé sníst něčího otce. Proč jít na tento film do kina? Našli jsme 5 důvodů!

1. Protože pračlověk je zajímavá postava

Minulost nás vždycky přitahovala a co teprve ta nejvzdálenější? Období pračlověka nebývá ve filmu přespříliš zpracováno a tím se stává originální postavou pro ty z vás, kteří fandíte animovaným filmům a uvítali byste změnu od zvířat a pohádkových postav!

2. Protože izolace je často přínosná

Hlavní postava Edward, který je starší syn krále Simianů (pralidí). Edward se ale narodil příliš maličký a proto ho jeho kmen zatratil. Vyrost po ochrannou svého přítele Iana. Ovšem taková sociální izolace nemá pouze stinné stránky. Ba naopak! Náš hlavní hrdina objevil lidská tajemství jako lásku či naději, která byla doposud jeho vrstevníkům neznámá. Jak si s tím poradí, se můžete jít podívat sami!

pq-groupe

3. Protože původní originál Roye Lewise je zpracován Jamelem Debbouzem

Výborný komik, herec, producent a nyní i režisér v jedné osobě (Amélie z Montmartru, Asterix a Olympijské hry). O své první zkušenosti jako režisér mluví pozitivně a doslova se cítil jako ryba ve vodě, protože ve filmovém prostředí se pohybuje hezkou řádku let, tak proč se neposunout dále?

4. Protože snímání skutečného pohybu má premiéru v Evropě

Co to je? Jde o vdechování animovaným postavám skutečného života. Tato metoda znejistí i malé dítě, zda je na obrázku v počítači opičák, či jeho otec. Protože opičák na obrázku vypadá na vlas stejně jako jeho táta sedící vedle něj. Přijďte se tedy přesvědčit sami, jak na Vás zapůsobí tahle filmařská metoda!

5. Protože trochu vtipu a animace neurazí

Ať chceme nebo ne, líbivé vtipy lidoopů osloví i náročnějšího diváka se špetkou smyslu pro humor. Pojďte se tedy pobavit!