Rychle a zběsile 7 boří rekordy

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

O tom, že sedmý díl Rychle a zběsile bude hit, nikdo nepochyboval. Ovšem čísla ukazující tržby této nabouchané akční podívané překvapily i nejednoho optimistu.

Film, který je zároveň rozloučením se zesnulým Paulem Walkerem, si odnesl za tento týden 60,6 milionů dolarů z 4022 kin. Celosvětově je snímek už na 800,5 milionech, což je tedy pořádná suma. Doma v USA si Rychle a zběsile 7 odneslo za deset dní, co je v kinech, 252,2 milionů, čímž překonalo svého předchůdce (239). Ze zahraničí utržilo zatím 548 milionů. Dá se tak předpokládat, že šestý díl překoná co nejdříve, protože ten získal 550 milionů.

Na druhém místě zůstal animák Konečně doma s Jimem „Sheldonem“ Parsonsem. Z kin si odnesl 19 milionů dolarů.

Bednu uzavírá novinka týdne, romantický počin The Longest Ride. Ten se může pyšnit vybranou částkou 13,5 milionů dolarů.

Ale zpátky k diváckému megahitu. Vin Diesel a spol. získali od diváků 200 milionů dolarů za osm dní, rychleji než jakýkoliv jiný snímek od studia Universal (předtím se tímto prvenstvím pyšnil Já, Pádouch 2, který stejné mety dosáhl za 11 dní).

Zkrátka a dobře, auta, testosteron, akce a spoře oděné slečny táhnou i posedmé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také