Remake Hvězdné brány má svého scénaristu

Přečtěte si

Recenze: Chicagský tribunál – Prvotřídní soudní drama

Režisér a scénárista Aaron Sorkin, který v minulosti zanechal svůj výrazný tvůrčí rukopis na takových filmových dílech, jako byla...

22 nejnovějších českých filmů na Netflixu

Netflix se snaží a do svého obsahu přidává jeden český film za druhým. Někdy je uvedení českého snímku radostnější,...

Doporučujeme 20 nejnovějších filmů do další karantény

V souvislosti s koronavirovou pandemií vláda před malou chvílí ohlásila další omezení pohybu lidí. Vzhledem k tomu, že máme...

Autor

Již dříve jsme psali o tom, že Roland Emmerich se ujme režie remaku sci-fi dobrodružství, Hvězdná brána, z roku 1994. Nyní už známe i jména scénáristů.

film Hvězdná brána (1994)

Nicolas Wright a James A. Wood momentálně dokončují scénař k prvnímu dílu trilogie Hvězdná brána, kterou bude režírovat právě Emmerich. K vedoucímu týmu se připojil i Dean Devlin, který byl spoluautorem původního filmu z roku 1994.

Duo Wright a Wood patří mezi méně známé scénaristy, ale s Emmerichem pracují například i na filmu Den nezávislosti 2, který půjde do kin v příštím roce, s Liamem Hemsworthem v hlavní roli.

Jen pro připomenutí, film Hvězdná brána vypráví o kruhovém portálu, s jehož pomocí lze cestovat na jiné planety. Konkrétně v tomto případě na obydlenou planetu zotročených potomků starověkých Egypťanů. Film, v hlavní roli s Kurtem Russellem a Jamesem Spaderem, odstartoval velmi populární stejnojmenný televizní seriál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také