Filmový svět roku 2014 podle Googlu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Nejpoužívanější internetový vyhledávač zveřejnil zajímavé statistiky za právě končící rok. Kromě toho, že jsme vyhledávali na Googlu více jak bilionkrát, jsme se hlavně dozvěděli, které filmy a lidé s nimi spjatí, si na Googlu získali nejvíce pozornosti. Vypuštěno do světa bylo také video zachycující rok 2014 v kostce.

Frozen
Ledové království

Ledové království se stalo nejvýdělečnějším animovaným filmem všech dob a stejně produktivně si vedlo i na Googlu, jelikož se stalo vůbec tím nejvyhledávanějším filmem roku 2014. I přesto, že Nolanův Insterstellar šel do kin teprve před měsícem, snímek se dokázal vyhoupnout až na druhé místo žebříčku. Přesná vyhledávací fráze však zní „vysvětlení filmu Interstellar“. Cizojazyčné filmy ovládlo turecké drama Zimní spánek (Kış Uykusu).

Není žádným překvapením, že nejvyhledávanějším hercem roku se stal Matthew McConaughey, jehož jsme letos viděli nejen v Interstellaru, ale také v seriálu Temný případ a oscarovém snímku podle skutečné události – Klubu poslední naděje. Počet hledání amerického herce se na Googlu letos ztrojnásobil.

Nejvyhledávanějším režisérem roku není překvapivě Christopher Nolan ani David Fincher, nýbrž veterán Woody Allen. Ten ale od roku 1992 natočí ročně minimálně jeden film a jeho drama Jasmíniny slzy získalo na letošních Oscarech celkem tři nominace.

Trailery na Youtube ovládli nové Star Wars a Avengers: Age of Ultron. Mezi nejhledanější upoutávky na Googlu však patří Zmizelá, Divergence, Hunger Games: Síla vzdoru 1. část, Zloba – Královna černé magie a Lucy.

Pokud vás zajímá kompletní rok 2014 podle Googlu, zamiřte tímto odkazem na jeho trendy.

httpv://www.youtube.com/watch?v=DVwHCGAr_OE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také