10 kandidátů na Oscara za nejlepší vizuální efekty

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Jedna z mála oscarových kategorií, ve kterých si to mohou proti sobě rozdat nejdražší filmy roku, zná své předběžně nominované. Akademie filmového umění a věd zveřejnila deset filmů, jež se budou mít šanci ucházet o Oscara v kategorii Nejlepší vizuální efekty. K několika překvapením došlo, všech deset uchazečů je ale mezi smetánkou spravedlivě, byť třetího Hobita nebo dvojku Noci v muzeu jsme ještě neměli možnost vidět.

O nejlepší vizuální efekty se poperou Úsvit planety opic, Interstellar, Strážci galaxie a další.
O nejlepší vizuální efekty se poperou Úsvit planety opic, Interstellar, Strážci galaxie a další.

Nominace na Oscara v kategorii Nejlepší vizuální efekty probíhají velmi zajímavě. Z deseti momentálně známých filmů vyberou členové Akademie pouhých pět, jež nám budou představeny 15. ledna 2015. Vybrané porotě však bude stačit z každého filmu vidět jen deset minut, aby se rozhodla, které tituly popostrčit do finální nominace a které naopak ze soutěže úplně vyřadit. Doufejme, že tento proces probíhá alespoň u velkého plátna, nikoliv u akademiků na počítači.

Mezi předběžně nominovanými asi nejvíce chybí Na hraně zítřka, v diskuzích na zahraničních webech jsou také zmiňované snímky Birdman (určitě si to vynahradí jinde), Exodus: Bohové a králové či Želvy Ninja.

87. předávání Oscarů je v plánu 22. února 2015. Živý přenos bude vysílán do 225 zemí světa a my budeme určitě u toho.

Na závěr nám prozraďte, který z vybraných filmů byste zlatou soškou ocenili vy?

Captain America: Návrat prvního Avengera
Úsvit planety opic
Godzilla
Strážci galaxie
Hobit: Bitva pěti armád
Interstellar
Zloba – Královna černé magie
Noc v muzeu: Tajemství hrobky
Transformers: Zánik
X-Men: Budoucí minulost

5 KOMENTÁŘE

  1. Volím mezi dvěma a sám nevím. Strážci Galaxie – To jsou v podstatě jen vizuální efekty a Interstellar – Tady těch efektů zas tolik použito nebylo, i díky tomu že z velké části se točilo v terénu, ale ty použité byly opravdu dokonale sehrané

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také