Sony přenechalo Universalu rozdělaný film o Stevu Jobsovi

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Není to tak dávno, co na veřejnost prosákly bližší informace o chystaném snímku zachycujícím život Stevea Jobse z trošku jiné perspektivy než počin s Ashtonem Kutcherem v hlavní roli. Ale události posledních dní nabraly zcela nečekaný směr.

NEab6Dig3Id9cf_2_b

Studio Sony se totiž vzdalo práv na vyprávění příběhu nejslavnějšího jablíčkáře a ke kormidlu se dostalo studio Universal, které přebralo po svém předchůdci štafetu a pokusí se celý projekt zrealizovat. Důvody, proč se Sony rozhodlo k takovému zcela nečekanému kroku, nejsou známé. Přitom to vypadalo, že je celý výrobní proces filmu na více než dobré cestě. Scénář měl sepsat Aaron Sorkin, režie se měl chopit Danny Boyle. Dokonce se šuškalo, že by se Michael Fassbender mohl zhostit hlavní role a Seth Rogen by si zahrál Stevea Wozniacka.

Jedním z důvodů, proč studio Sony nemělo již nadále chuť na takovém dílu pracovat, mohl zdánlivě nekonečný proces obsazování jednotlivých pozic. Ještě před Boylem měl snímek vzniknout pod taktovkou Davida Finchera, ale ten v květnu tohoto roku z toho vycouval. Stejné potíže provázely i průběh při výběru herců. Jednu dobu to totiž vypadalo, že se Jobsem stane Christian Bale, ale ten stejně jako Fincher od projektu odsoupil. Mnohé překvapí fakt, že o roli uvažoval Leonardo DiCaprio, ale skončil jen u toho uvažování.

Jak to s novým snímkem Stevea Jobse dopadne, se nechme ještě překvapit. Zatím se ví, že z původní sestavy zůstávají jen Danny Boyle a Seth Rogen. Premiéra bude v roce 2016.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také