Iron Man jako „záporák“ v Captain America 3?

Přečtěte si

Autor

Tekat00
Tekat00
Brakomil.

Spekulace, spekulace a spekulace. Ty internet miluje. Naposledy to byl drb o tom, že Sony předá Stěnolezce zpátky Marvelu a také, že třetí Avengers budou dva filmy. Dnes se objevil drb další a protože informovalo Variety, nejrealističtější. Robert Downey Jr. je prý v poslední fázi vyjednávání, aby se objevil ve třetím dobrodružství hrdiny hvězd a pruhů s největšími prsy na světě. Nebylo by to však o cameo, ale velká role. Kdyby šlo o jakékoliv dva hrdiny, každý by se těšil na superhrdinské buddy-movie, ale když jde o Capa a Starka… jdou spekulace úplně jiným směrem.

Civil War
Civil War

Občanská válka (Civil War) je jedním z nejznámějších eventů celého komiksového světa. A mluví se o ní tolik, protože Kapitán a Iron-Man nebojují bok po boku, nýbrž proti sobě. Proč by tohle mohlo být prakticky to nejlepší oznámení, kterého jsme se od Marvelu dočkali? Protože spekulace. Civil War se rozhoří poté, kdy hrdinský svět rozdělí tzv. Superhuman Registration Act. Zjednodušeně řečeno, Stark je jeho zastáncem a chce znát identity hrdinů (mít nad nimi nějaký dohled) a Cap stojí za tím, že i superhrdinové by měli mít život mimo kostým, jako všichni ostatní. Ale pro filmovou verzi je důležité znát jen to, že jde o konflikt Cap vs Stark, protože všechno ostatní bude asi úplně jinak. Co to znamená?

Další vlnu spekulací. Co by se v univerzu mohlo dít dál? Captain America 3 by už nemusel být Captain America 3, podobně jako Man of Steel 2 změnil název na Batman v Superman: Dawn of Justice. Internetem už lítaly spekulace, že by třetí Cap měl nést podtitul Fallen Son, což je ale komiks, který přišel až po Civil War. Pro celé univerzum by to mohlo znamenat, že třetí Avengers se opravdu obejdou bez hlavního týmu, který se ve třetí fázi (po druhých Avengers) začne rozpadat. Novým týmem by mohli být právě Ant-Man, Doctor Strange popř. Vision či (podle spekulací) Ms. Marvel nebo Black Panther. Potom by se mohla rozjet čtvrtá fáze, ve které by se původní hrdinové (pokud by byli naživu) mohli dávat dohromady z toho, co se jim stalo (jako jakási „stará garda“) a spojit se s novými Avengers i Guardians of the Galaxy v monster-filmu Avengers 4 (či spíše Infinity Gauntlet) proti Thanosovi.

A Spider-Man hraje v Civil War obrovskou roli, ale ani tak bych nepřisuzoval velkou váhu drbům, že se k Marvelu vrátí. Radši ne.

Captain America 3 vtrhne do kin v roce 2016.

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Ani nie. Asi nepoznáš Marvel, jedna potitulková scéna a celé univerzum je zmenené. Stačí len maličký náznak a môže to mať obrovský dopad na celé univerzum.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také