Další DC filmy bez Nolanů

Christopher Nolan natočil všemi velebenou trilogii o temném rytíři, kde především druhý díl uchvátil i porotu cen Akademie (Oscar za vedlejší roli pro zesnulého Heatha Ledgera zajisté nemusíme připomínat), což je na komiksovou adaptaci nečekaný úspěch. Své cenné zkušenosti předal Zacku Snyderovi při vytváření Muže z oceli, na kterém se podílel jako hlavní producent. Ovšem jak se zdá, Christpher Nolan si nějakou dobu od komiksového světa odpočine.

Nebude v tom však sám, podobné stanovisko zaujímá i jeho bratr Jonathan, scénárista Temného rytíře a Temný rytíř povstal. Při rozhovoru pro Comingsoon.net, jehož hlavním tématem byl Nolanův očekávaný snímek Interstellar, pochopitelně došlo i na otázku, zda se bratrská dvojice bude podílet na budoucích projektech z DC universa. Na to Christopher Nolan odpověděl především ve spojitosti s již zmíněným Mužem z oceli toto:

„Všechny lidi podílející se na tomto snímku miluju. Ale nějak cítím, že tahle kapitola je pro nás již uzavřená.“

Dále mu byla položena otázka, zda někde na trati plné nově vznikajících komiksových projektů (především těch s Batmanem) nenastoupí. Na to odpověděl s úsměvem, že to není vyloučeno.

Na loňském Comic Conu jsme se sice dozvěděli, že je Christopher Nolan producentem Batman v. Superman: Dawn of Justice, ale nové informace spíše oznamují to, že se ani jeden z bratrů Nolanů nebude podílet na DC filmech od nynějška až do roku 2020. Dá se tak předpokládat, že Christopher Nolan nebude tak aktivním producentem, jako v případě první spolupráce se Snyderem.

Pro fanoušky je absence Nolanů na budoucích projektech zajisté velká škoda, ale může to mít i svá pozitiva. Zaprvé se dočkáme zase jiného pohledu na temného rytíře, který může být více než zajímavý a svěží. A zadruhé, Christopher Nolan bude mít alespoň čas na své vlastní projekty s velkou dávkou svobody. Těšit se tak můžeme na určitě skvělé filmy, které by nevznikly, kdyby byl tento oblíbený režisér zavázán dlouhodobým kontraktem s Warner Bros. Ostatně Nolanův poslední počin Interstellar je podle prvních reakcí bomba, máme se na co těšit.