Trailer #1: 38 (2014) – Pocta slovenské hokejové legendě, Demitrovi!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Dano Dangl je převážně známý jako tvůrce slovenské i české improvizační show Partička. Už letos v září však uvede do kin vzpomínkový dokument na jednoho z nejlepších slovenských hokejistů všech dob – Pavola Demitru.

Oficiální plakát k dokumentu "38".
Oficiální plakát k dokumentu „38“.

„Je pravda, že hrávám spíš komediální role, ale každý z nás má v sobě trochu širší rozměr. Vždycky mě zajímaly velké příběhy vážného typu. Druhá vec je ta, že Paľo byl velmi společenský člověk, který měl rád humor a dobrou zábavu,“ uvedl Dangl. „Pro Slovensko byl Demitra velkou osobností. Myslím, že si takový film zaslouží.“

Dokument „38“ je rozdělen do tří částí. V té první nám bude představena Demitrova kariéra v NHL, v druhé zase ta reprezentační. Třetí dějství bylo natočeno přímo na místě tragédie v ruské Jaroslavli, kde po pádu letadla zahynulo 44 hokejistů klubu Lokomotiv Jaroslavl včerně Pavola Demitry.

Vzpomínat na Pavola Demitru budu i slovenští kolegové, ať už Marián Hossa nebo Zdeno Chára. Mezi dalšími slavnými osobnostmi se rozpovídají například Jeremy Roenick, Keith Tkachuk i Peter Šťastný. Dokument se kromě Slovenska natáčel i u nás, v Rusku, Kanadě i USA.

Slovenská premiéra již 11. září 2014.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vZ4HE3tLzxk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také