Filmové klasiky a unikátní dokumenty na Colours of Ostrava

Hudební festival Colours of Ostrava i letos kromě světové hudby nabídne i něco pro filmové fanoušky. Pokud vás tedy hudba omrzí, můžete zhlédnout až 11 celovečerních snímků v kinosálu budovy Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích. Nebudou chybět klasiky jako Pulp Fiction, 2001: Vesmírná odysea nebo dokumenty v čele s Českým lvem ověnčeným SHOW! Bohdana Bláhovce. Filmový program vznikl ve spolupráci s Letní filmovou školou Uherské Hradiště, která filmy rozdělila tematicky na jednotlivé festivalové dny.

jupiter(3)
z filmu Tanec Jupitera

V pátek 18. července představí čtyři filmy Asociace českých filmových klubů. Můžete se těšit na dvě dramata a dva dokumenty. Francouzský film Attila Marcel režiséra Sylvania Chometa a britský snímek Rozbitý svět Rufuse Norrise, Dokument Cesta do školy o strastiplné cestě za vzděláním dětí rozvojových zemí a oceněný dokument SHOW! o hudební skupině 5Angels, který odkryl tvrdé marketingové praktiky celého projektu.

Sobota 19. července nabídne filmovou klasiku pod záštitou Projektu 100. Promítat se bude hudební dokument Koyaanisqatsi o vztahu člověka a přírody režiséra Godfreyho Reggia, Kubrickova sci-fi 2001: Vesmírná odysea podle povídky Arthura C. Clarka, Tarantinova kultovka Pulp Fiction: Historky z podsvětí a český oscarový snímek Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela.

Poslední festivalový den, neděle 20. července uvede netradičně pojaté hudební dokumenty. Španělsko-české Děti flamenka pojednávají o spojení dvou umělců z naprosto rozdílných prostředí právě díky ústředního tance. Punk v Africe ukazuje vznik a fungování multirasového punkového hnutí v jižní Africe. Jedinečný dokument režisérského velikána Martina Scorseseho George HarrisonLiving In The Material World mapuje života člena Beatles a poslední francouzský snímek Tanec Jupitera o snaze hudebníka Jupitera z kapely Okwess Internation pomoct pouličním muzikantům na koncertní pódia.