Video: Sestřih filmů se strhujícími a nejvlivnějšími vizuálními efekty!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Bez digitálních efektů si dnes téměř neumíme představit žádný velkofilm. Nejčastěji se těchto počítačových hrátek dočkáme v katastrofických snímcích, o čemž by například mohl vyprávět Roland Emmerich. Speciální efekty však nejsou jen avízem destrukcí. Dočkáme se jich i v hromadě současných komiksových adaptací, kde pomalu ale jistě přichází maskéři o svou práci a jejich umění zastupuje právě počítačová animace. Příkladem je Andy Serkis, který svůj herecký talent zaprodal nejrůznějším digitálním stvořením – Glum, King Kong, Caesar z nové Planety opic. Na ty nejlepší počiny hollywoodských trháků se můžeme podívat v následujícím sestřihu.

Jste zastánci této nezastavitelné vlny, která filmařům ulehčuje práci nebo dáváte přednost poctivě natočené akci bez zeleného pozadí?

1 komentář

  1. Neříkám že v dnešní době by se nedal natočit slušný film bez zeleného plátna, ale taky neříkám že zelené plátno je špatná věc. No přece jenom, považte, kolik takto vyrobených filmových trháku jste viděli ? A zkuste se zamyslet a povzpomínat, jestli se vám někdy zdálo o tom, co momentálně máme tu čest v kinech vidět

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také