Trailer #1: Yves Saint Laurent (2014)

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Jaké to je, být významným módním návrhářem? Na tuto otázku nám již brzy odpoví francouzské drama Yves Saint Laurent, které bude vycházet z životních příběhů slavného, samotářského a kontroverzního vizionáře ze světa drahého oblečení. Snímek režíruje Jalil Lespert a svoji českou premiéru si odbude již 27. března tohoto roku. Hlavní roli si střihne Pierre Niney (LOL, Druhý svět).

Yves Saint Laurent (2014)
Snímek Yves Saint Laurent. Zdroj: Bioscop

A kdo byl vlastně tento Yves Saint Laurent? Za svoji více než čtyřicetiletou kariéru tvořil a předělával nejrůznější trendy v módě v evropském i celosvětovém měřítku. Již jako sedmnáctiletý přišel do Paříže, kde získal práci po boku legendárního Christiana Diora. V jednadvaceti letech, po Diorovo odchodu na odpočinek, převzal módní vedení celé firmy a po smrti slavného návrháře v roce 1957 zdědil i pozici jejího ředitele. Později začal trpět depresemi a úzkostí (především díky jeho povinné vojenské službě) a jeden čas přebýval i za zdmi psychiatrické léčebny. Během jedné ze svých populárních přehlídek se seznámil se svým budoucím partnerem Pierrem Bergém a později s ním založil vlastní módní značku YSL, která se zanedlouho stala symbolem kreativity a luxusu tehdejší doby. Vlastní život však utápěl nekonečném v koloběhu drog, sexu, přemíry alkoholu, depresí a v roce 2008 kultovní umělec umírá.

Na trailer tohoto filmu z dílny francouzské filmařiny se můžete podívat pod článkem. Již na první pohled můžeme očekávat silné drama jednoho vizionáře, který se i přes překážky, které mu život kladl do cesty, dokázal prosadit mezi nejzásadnější módní návrháře všech dob.

httpv://www.youtube.com/watch?v=lNPV66PKoak

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také