Dočkáme se v blízké době dalšího Matrixu?

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Kultovní trilogii Matrix není třeba nijak zvlášť představovat. Všichni víme, kdo je Neo, Morfeus nebo agent Smith a ti, kterým tato jména nic neříkají, tak by měli ihned své filmové mezery zaplnit.

Matrix. Zdroj: Warner Bros
Matrix. Zdroj: Warner Bros

Komplexní (někdy se nabízí i označení komplikovaná) vědecko-fantastická série pod režijní taktovkou sourozenců Wachowských se nyní možná dočká dalších třech dílů, jejichž příběh bude zasazen do událostí před proměnou hackera Thomase Andersona do Vyvoleného Nea.

Nezní to tak úplně nelogicky. Kariéra zmíněných režisérů (no, s pohlavím Larryho/Lany je to trochu zmatené, ale dejme tomu) sice obsahuje jeden zajímavější počin za druhým, ale kromě Matrixu a V jako Vendeta, nelze mluvit o nějaké extra výdělečné dvojici. Speed Racer a Atlas mraků tomu budiž důkazem a vyhlížený sci-fi Jupiter vychází také nevypadá na žádný kasovní trhák. U Warnerů se tedy prý uvažuje, jak trochu vyvážit Hvězdné války (Disney), nebo Avatar (Fox) a s novou trilogií z osvědčeného světa by to eventuelně mohlo jít.

Některé zdroje dokonce uvádí, že oba tvůrčí sourozenci pracují na první verzi scénáře, ale zatím máme pouze informace o tom, že by se případný děj nové trilogie přenesl o mnoho let před události prvního dílu. Neo, totiž jak dobře víme, nebyl jediným Vyvoleným a celý svět Matrixu by se tak mohl dostat do nové dějové linky. Všechno jsou to ale zatím pouze spekulace. A co si o tom myslíte vy? Uvítali byste novou trilogii?

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Atlas mraků je absolutně skvělý film. Posuzovat kvalitu režisérů podle toho kolik jejich filmy vydělají mi přijde poněkud nešťastné. Stále slepě věřím, že jim (režisérům) předně jde o uměleckou hodnotu a kvalitu filmu. Filmová studia, to je jiná věc…

    • Nikdo neřekl, že Atlas mraků, nebo ten Speed racer jsou špatné filmy 🙂 Atlas mraků byl pro mě dokonce jedním z vůbec nejlepších filmů posledních let, ale v moderní době nejde točit jen kvalitu, studia potřebují ve výsledku hlavně ty chechtáky 😉 a toho pohledy byl Atlas a Speed racer propadákem, Jupiter vychází dopadne podle mě úplně stejně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také