TOP 10 filmových remaků

Přečtěte si

Autor

Hollywood ze slova „remake“ udělal téměř sprosté slovo, když skoro každou přepracovanou verzi zmrví k nepoznání a samozřejmě na značce vydělá strašný balík peněz. Nebývá to však pravidlem. Existují světlé výjimky, které dokonce svůj originál i předčí. Mrkněte na naši vybranou desítku. Mimochodem – momentálně uvedený Lesní duch má zatím skvělé ohlasy…

10) Insomnie (2002)

Mrazivý thriller s výživnou hrou ústřední dvojice. O pět let starší norský originál má možná syrovější atmosféru, ale na druhou stranu se nemůže pochlubit ani ústředním hereckým duem (castingové překvapení Robin Williams byl výborným tahem), ani režijním vedením Christophera Nolana.

httpv://youtu.be/QJglWXguodk

9) Mys hrůzy (1991)

Scorsese měl vždycky čich na remaky a jelikož to do této desítky nedotáhla jeho Skrytá identita, Mys hrůzy se zde prostě musel objevit. Démonický Robert De Niro a stupňování napětí jsou hlavními taháky, proč dát přednost před originálem ze 60. let. A samozřejmě nebýt této verze, nevzniknul by zřejmě ani jeden z nejlepších dílů Simpsonových (s05e02).

httpv://youtu.be/M6HxD6sZ-I0

8) Úsvit mrtvých (2004)

Videoklipař Zack Snyder si vzal na paškál klasiku od G.A. Romera a dopadlo to na výbornou. Moderní střih a dynamická nepřetržitá akce snímku velmi svědčí a i dnes po téměř 10 letech jde o oblíbený film a jeden z nejlepších hororových remaků, které se dočkaly moderního hávu.

httpv://youtu.be/7G2YAtFeVOM

7) Scarface (1982) 

Za tímto poloremakem stojí celá řada slavných jmen v čele s Al Pacinem, jehož Tony Montana je jedna z nejoblíbenějších postav vůbec. Impulzivní mafián s patřičně nadopovaným organismem se v závěru postaví snad celému pluku nepřátel a jednou provždy se zapíše zlatým písmem do kinematografie…

httpv://youtu.be/VT_D4NC2tBE

6) Dannyho parťáci (2001)

Dokonalá reklama na Hollywood. Celá plejáda slavných jmen na sebe vzájemně hází sarkastické poznámky, nosí elegantní obleky a vůbec celý film táhne svou lehkostí a grácií. Úspěch tohoto remaku značí další neméně kvalitní pokračování.

httpv://youtu.be/m6ux3-Z03B4

5) Opravdová kuráž (2010) 

Důkaz, že Coeni jsou opravdu mistři svého řemesla. Svůj western patřičně zmodernizovali a zároveň ponechali oldschool odér. Výsledek? 10 oscarových nominací a další skvělý remake. A samozřejmě Jeff Bridges.

httpv://youtu.be/r4SF22qFxbE

4) Kruh (2002)

Remaky japonských hororů nejsou zrovna dvakrát oslavovány, ale Kruh tuto překážku zvládl. Naomi Watts je skvělá herečka a film má hned několik infarktových momentů. Napětí a lekačky jsou zde ve velkém množství, atmosféra je hustá a malá holčička Samara nezapomenutelná.

httpv://youtu.be/bBlHW9Q–ek

3) Věc (1982)

John Carpenter se svezl na úspěchu Vetřelce a natočil velice oceňovaný remake, kde lze čekat cokoliv a atmosféra nehostinné Antarktidy jen podněcuje divácké představy. Pokud si přičtete ještě soundtrack od Morriconeho, zřejmě se nelze divit tak vysokému postavení v žebříčku.

httpv://youtu.be/hqVbOSEsJNo

2) Moucha (1986)

Že je David Cronenberg úchyl se vědělo dávno. V Mouše své choutky dotlačil až na samou hranici a obsadil Jeffa Goldbluma, což byla sama o sobě castingová výhra. Jeho přeměna je postupná, uvěřitelná a děsivá. Remake, který svůj originál strčil do kapsy.

httpv://youtu.be/flGCik0MMKo

1) Sedm statečných (1960)

Akira Kurosawa byl výjimečný režisér a Sedm samurajů úžasný film. Sedm statečných je však právě ten americký remake, který baví celé generace diváků. Legendární soundtrack, skvělé hlášky, výborně napsané a zahrané postavy. Odlehčený western par excellence.

httpv://youtu.be/t0vqQjaXLOU

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také