Chris Pratt v čele Guardians of the Galaxy

Na u nás prakticky neznámý superhrdinský tým Guardians of the Galaxy se v poslední době zaměřila pozornost filmových fanoušků po celém světě. Po oznámení filmového zpracování příběhů různorodého seskupení superhrdinů byl internet zamořen spekulacemi. Kdo si vlastně ve filmu zahraje koho? Mnou nejsledovanější herecké obsazení vesmírného mývala Rocket Racoona sice ještě známo není (hned po celkově počítačově vytvořeném hlodavci je nejpravděpodobnějším kandidátem Jiří Krytinář), ale můžeme vám s klidným svědomím říct, kdo si zahraje velitele týmu, Star-Lorda. Nikdo jiný než Chris Pratt!

Guardians of the Galaxy

Chris Pratt sice není žádnou superhvězdou, o jeho hereckém talentu ovšem nejde pochybovat. Prošel skvělými dramaty jako Moneyball či Zero Dark Thirty, svůj komediální talent prokázal v televizním seriálu Parks and Recreation. Humoru bude v Guardians of the Galaxy, mužeme-li věřit posledním drbům, víc než dost. Přiznejte to, určitě jste nečekali, že se ve filmu, kde se bude producírovat inteligentní ozbrojený mýval, dočkáte hlubokých filozofických úvah. Vše napovídá tomu, že se druhý superhrdinský tým od Marvelu pokusí následovat úspěšnou stezku už jednou prošlápnutou Avengery.

Chris Pratt

Když je nejdůležitější role obsazena, Marvel se může začít ohlížet i po dalších tvářích, jež by zapadly do podivného ensámblu se jménem Guardians of the Galaxy. Zbytek týmu tvoří zelený vazbič Drax, chodící strom Groot, již dvakrát zmíněný Rocket Racoon a reprezentantka ženských křivek Gamora. Proti tomuhle cirkusu se zřejmě postaví jeden z nejmocnějších padouchů marvelovského vesmíru, Thanos. Guardians of the Galaxy dorazí do kin 1. srpna 2014, na režisérskou sesli usedne James Gunn.