Hobit překonal prosincový rekord

Přečtěte si

18 filmů a seriálů, které Netflix přidá v týdnu

Netflix originály z nejrůznějších koutů světa budou hlavní náplní tohoto týdne. Hned dvakrát se vydáme do Bombaje, v Německu...

7 aktualit týdne: Další Star Trek a návrat Strážců vesmíru

Nový Star Trek, Strážci vesmíru, Český lev a Blade Wesleyho Snipese. Čeští lvi rozdáni O nejvíce sošek se podělily filmy Šarlatán...

Český lev 2021: Výsledky

Osmadvacátý ročník Českého lva ovládl Šarlatán. Film se stal nejlepším filmem loňského roku, Agnieszka Holland se stala nejlepší režisérkou...

Autor

Prosinec nebyl, co se týče filmových pecek, nějak skvělý. Fanoušci Twilight si pobrečeli u posledního filmu série a Bond už tahal poslední zbytek peněz z kin. Čekalo se na Hobita a ten po dlouhém čekání konečně přišel a útočí vysoko.

The Hobbit: An Unexpected Journey

Peter Jackson se vrátil na začátek. Příběh o Hobitovi byl promítán ve více než čtyřech tisících kinech a rázem má na kontě 223 milionů dolarů za premiérový víkend celosvětově. S částkou necelých 85 milionů z domácích kin překonal prosincový otevírací víkend. Například Avatar vydělal za první víkend „jenom“ 77 milionů. Je jasné, že tímhle tempem si Hobit vystačí i na nový rok. Zaútočí ale na miliardu?

Rise of The Guardians

Pohádka o potetovaném Santovi, který vede skupinu pohádkových bytostí, mezi které patří například Víla Zuběnka, nebo Velikonoční zajíc. Tenhle animák od DreamWorks si přivydělal za poslední víkend necelých 7,5 milionů dolarů a celosvětově už má na kontě 191 milionů.

Lincoln


Historické drama od Stevena Spielberga si vede docela obstojně. Překročil svůj rozpočet 65 milionů a za poslední víkend si připsal dalších 7 milionů. Lincoln už má vyděláno celkově 108 milionů.

Skyfall

Minule už bylo zmíněno, že Bond pomalu, ale jistě útočí na magickou miliardu a i po dalším víkendu se o trošku přiblížil. Za poslední promítací víkend si vydělal dalších 7 milionů a celosvětově má na kontě 951 milionů. Ano, miliarda už je blízko, tak doufejme, že to vyjde.

Life od Pi

Dobrodružný snímek od režiséra Anga Leeho (Tygr a Drak, Hulk) si po necelých čtyřech týdnech vede slušně. Za poslední víkend si tenhle snímek připsal 5,4 milionů a celosvětově už má na dosah 200 milionů. S rozpočtem 120 už se dá s rezervou mluvit o plusových číslech.

Filmy pod TOP 5

6. Twilight: Breaking Down Part 2 (5,2 mil.)

7. Wreck-It Ralph (3,3 mil.)

8. Playing for Keeps (3,2 mil.)

9. Red Dawn (2,4 mil.)

10. Silver Linings Playbook (2 mil.)

6 KOMENTÁŘE

  1. Hobit je pecka. Trochu jsem se po recenzích bál, ale teď vím, že novináři jsou úplně mimo. Snad jediný, kdo film pochopil a dokázal napsat i pořádnou recenzi, byl pan Kokeš z aktuálně.cz. Nepochybuji, že se z Hobita stane filmová klasika a tyhle názory novinářu sežere čas, stejně jako tomu bylo u prvních Star Wars (epizoda 4) a Indiany Jonese, kdy se novináři taky nesmyslně předbíhali kdo vytáhne na film větší kravinu.

    • Určitě Hobit je perfektní zakončení letošního roku a to pro každého a to nemluvím o lidech, kteří četli předlohu. Pro ně to musí být něco neskutečnýho 🙂

  2. Hobit je pecka. Trochu jsem se po recenzích bál, ale teď vím, že novináři jsou úplně mimo. Snad jediný, kdo film pochopil a dokázal napsat i pořádnou recenzi, byl pan Kokeš z aktuálně.cz. Nepochybuji, že se z Hobita stane filmová klasika a tyhle názory novinářu sežere čas, stejně jako tomu bylo u prvních Star Wars (epizoda 4) a Indiany Jonese, kdy se novináři taky nesmyslně předbíhali kdo vytáhne na film větší kravinu.

    • Určitě Hobit je perfektní zakončení letošního roku a to pro každého a to nemluvím o lidech, kteří četli předlohu. Pro ně to musí být něco neskutečnýho 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také