Bond sahá po miliardě

Už je to pár týdnu od doby, kdy Bond vtrhl do kin. Za tu dobu si stihl vydělat ohromné peníze a to samé platí pro poslední díl romance o upírech. Jak se za tu dobu změnil žebříček tržeb a kdo vydělal nejvíc? Box Office za poslední víkend ( 7. – 9. prosince) vypadá následovně.

1) Skyfall

Bond

Daniel Craig je nejspíš nejúspěšnější Bond v historii, minimálně co se výdělků týče. Nové pokračování pod taktovkou Sama Mendeze (Nouzový východ, Americká krása) ukázalo Bonda v úplně jiném světle než doposud. Někomu se to líbit nemusí, někdo to naopak kvituje, ale ať jsou názory kritiků jakékoli, čísla mluví jasně. Po měsíci promítání má Bond z domácích kin 262 mega a celosvětově už útočí na magickou miliardu, což u Bondovky není moc zvykem.

2) Rise of the Guardians

Bond

Nový animák od DreamWorks o drsné partičce bytostí, které velí potetovaný Santa. Tahle předvánoční podívaná pro děti získala rozporuplně reakce a tržby zatím také nejsou nějak oslnivé. Po necelých třech týdnech od premiéry má Santa a spol. na kontě 153 milionů při rozpočtu 145 mega. Doufejme, že se Santa vzpamatuje a nadílka peněz bude bude trochu větší.

3) Twilight: Breaking Dawn Part 2

Bond

Upíři tu jsou naposled. Někteří slaví a zbytek pláče nad plakátem Pattinsona. Jedno se tomuhle fenoménu upřít nedá a to jsou tržby. Každý díl vydělal přes 700 milionů a ten poslední vydělal nejvíc ze všech. Rozpočet 120 milionů se studiu vrátilo hned po prvním víkendu a momentálně si poslední díl série vydělal celosvětově 751 milionů dolarů.

4) Lincoln

Bond

Historické drama Stevena Spielberga o slavném americkém presidentovi nemá se svým rozpočtem 65 milionů problém s tržbami. K dnešku má na kontě necelých 100 milionů.

5) Life of Pi

Bond

Dobrodružný snímek od režiséra Anga Leeho (Tygr a Drak, Hulk) běží v kinech necelé tři týdny a za tu dobu si stačil vydělat 167 milionů. Film se sice zaplatil, ale o nějaké velký výdělek se tady nejedná, protože rozpočet filmu je 120 milionů.

Filmy pod TOP 5

6. Playing for Keeps (6 mil.)

7. Wreck-It Ralph (4,9 mil.)

8. Red Down (4,3 mil.)

9. Flight (3,1 mil.)

10. Killing Them Softly (2,7 mil.)