Adaptace videohry Mass Effect mění scénáristu

Mass Effect, epické sci-fi dobrodružství a jedna z nejlépe prodávaných značek studia Bioware se chystá na plátna kin. Nějakou dobu bylo kolem filmové verze ticho po pěšině, ale najednou se objevila zpráva o tom, že Mark Protosevich (I am Legend, Thor) už scénář nenapíše a bude nahrazen člověkem, který se jmenuje Morgan Davis Foehl. Kdo to je a proč by měl napsat právě Mass Effect? Člověk, který pomáhal na filmech jako Klik, Když si Chuck bral Larryho nebo na seriálu Rescue Me. To nezní moc přesvědčivě, ale tenhle chlápek má jeden scénář v tzv. Black Listu (zajímavé scénáře, které nebyly zfilmovány).

Mass Effect

Adaptaci trilogie Mass Effect čeká ještě dlouhá cesta, takže není důvod se tímto výběrem nijak vzrušovat. Zásadní ovšem je, jak se tvůrčí tým popere s něčím tak velkým jako je právě Mass Effect. Hlavní hrdina Shepard (kterého skvěle dabuje Mark Meer) víceméně nemá vyhraněnou osobnost, profiluje si ho až hráč v samotné hře, podobným směrem se vydává i příběh. Hráčská základna série Mass Effect je velká, ale ne nijak závratně, avšak zprotivit si jí, by nemuselo být dobré. Proto se scénáristé budou potýkat s celou řadou překážek při adaptaci tak komplexního příběhu, jakým Mass Effect dozajista je. Hra sama o sobě je takovým interaktivním filmem, třetí díl dokonce takový mód hraní nabízí a celá si zakládá na systému voleb a rozhodnutí, proto nebude adaptace snadná. Navíc se musí trefit i castingový tým, protože obsazení celé trilogie je mimořádně povedené. Pravděpodobně na plátně neuvidím takové herce, jaké bych chtěl (plešatý Warren Christie nebo Michael Fassbender jako Shepard!), ale věřím tomu, že tuhle šanci si studio nenechá proklouznout mezi prsty a objeví si alespoň Seth Green jako Joker.

Snad se tvůrčímu týmu všechno podaří a my si budeme moci zajít do kina na pořádnou videoherní adaptaci a bude to právě Mass Effect.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno