Box office č. 15 ( 3. 8. – 5. 8.) – Batmanova nadvláda

V naší pravidelné rubrice se opět podíváme na tržby jednotlivých pecek, které vládnou žebříčku, ale také na dvě novinky, které začaly vydělávat.

1) The Dark Knight Rises

Nový Batman běží už třetí týden v kinech, ale pomalu a jistě se blíží k miliardě dolarů. Za poslední víkend utržil netopýr 36 mega a celosvětově už má nastřádáno 737 milionů, takže vysněná miliarda je opravdu blízko.

2) Total Recall

Remake slavné sci-fi, tentokrát s Colinem Farrellem v hlavní roli nevydělává tolik, kolik by studio Sony chtělo a to značně narušuje prvotní předpoklady. Necelých 26 milionů za první víkend není zrovna závratný výsledek. Rozpočet 135 milionů a celosvětový výdělek 35 milionů zatím nejsou moc přesvědčivá.

Total Recall: Trailer

3) Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Komedie od režiséra Davida Bowerse  je po prvním víkendu na 15 milionech. S rozpočtem 22 milionů si tahle komedie určitě vydělá.

4) Ice Age: Continental Drift

Čtvrté pokračování úspěšné animované série je už v kinech už čtvrtý týden a za poslední víkend vydělal dalších 9 milionů a celosvětově už perfektních 730 milionů.

5) The Watch

Bláznivá komedie s Benem Stillerem v hlavní roli a rozpočtem 68 milionů má zatím na kontě 6,5 milionů za poslední víkend a celkově  26 milionů. Chtělo by to více diváků, aby se film aspoň zaplatil.

Filmy pod TOP 5
6. Step Up Revolution (6 mil.)
7. Ted ( 5,6 mil.)
8. The Amazing Spider-man (4,4 mil.)
9. Brave (3 mil.)
10. Magic Mike ( 1,4 mil.)