Box office č. 8: Sněhurka v kinech a Avengers za Cameronem

Přečtěte si

Autor

Tentokrát později než obvykle, čas hrál proti mě. Je tu Box office za víkend od 1-3. června. Do kin dorazila akčně laděná Sněhurka s lovcem a Avengers konečně překonali posledního Harryho Pottera.

1) Snow White and the Huntsman
Po týdnu, kdy na prvním místě figurovali Man in Black 3 bylo jasné, že Will Smith a spol nevydělají dost na to, aby se udrželi na první příčce a štafetu tak přebrala nová Sněhurka od režiséra, který až doposud točil převážně reklamy Ruperta Sanderse. Za prví víkend film vydělal 56.2 mil. a do dnešního dne 106,5 mega celosvětově.

Trailer

2) MIB 3
Na druhé místo tentokrát odpadli staří známí agenti bojující proti bytostem z jiných galaxií a s 28 mil. za druhý víkend vydělali téměř o polovinu méně než minulý, ovšem s celosvětovými tržbami 402 mega už mají skoro dvojnásobek rozpočtu.

3) The Avengers
Už je to měsíc od premiéry Avengers a Joss Whedon se pořád musí radovat za 20, 5 mil. za poslední víkend, navíc jeho film si svými tržbami splnil další svůj velký cíl.

4) Battleship
Bitevním lodím se v Americe stále nedaří a propad o více než 50% oproti minulému víkendu ( za poslední víkend pouze 5 mega) mluví za vše… co jiného dodat.

5) The Dictator
Další černá komedie, kde exceluje Sacha Baron Cohen, se stále drží v první TOP 5, i když výdělky po třech týdnech pořád klesají. Tentokrát je 4,7 milionů oproti 11,5 mil. výrazně slabší, ale film už má vyděláno pěkných 112,6 milionů celosvětově.

Avengers třetí nejvýdělečnější film!
I přesto, že je tato zpráva už pár dní stará, určitě patří do této rubriky a celosvětový výdělek téměř  1,4 miliardy dolarů je zkrátka incredible! V USA Avengers vydělali 557 milionů a  přeskočili tak svého kolegu z DC o 24 milionů a nějaké drobné. Možná by mohli přeskočit i Titanic na druhém místě – podle toho kolik film vydělá v japonských kinech v srpnu. 100 milionů rozdíl přece jenom není tak velký, jak se na první pohled zdá, ale v celosvětových tržbách rozhodně Titanic nepřekonají natož Avatara, který má 2,8 miliardy a to už je trošku silnější káva. Avengers v celosvětových tržbách přeskočili posledního Harryho Pottera, který má na kontě 1,328 miliardy dolarů a to je  skoro o 37 milionů!

Filmy pod TOP 5
6. The Best Exotic Marigold Hotel (4,5 mil.)
7. What to Expect When You´re Expecting (4,4 mil.)
8. Dark Shadows (3,7 mil.)
9. Chernobyl Diaries (3,1 mil.)
10. For Greater Glory (1,9 mil.) Novinka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také