Recenze: Justice League: Doom / Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Přečtěte si

Autor

Tekat00
Tekat00
Brakomil.

Komiksových plánů na zničení známého spolku superhrdinů už bylo nespočet. Teď se jeden z nich konečně objevil na DVD. V minulém filmu se Justice League setkala se svými alter-egy z jiné dimenze, dnes se jim však postaví nepřátelé ze stejného vesmíru. A bude to zábava. Ale ne taková jako minule.

Batman byl vždycky podivín. Neměl žádnou superschopnost, většinou zachovával chladnou hlavu a vždy měl v záloze nějaký skvělý plán. Jeden takový měl dokonce i proti samotné Justice League. Ono totiž být ve skupině nejmocnějších „lidí“ vesmíru je super, ale také se to může pekelně zvrtnout. Batman měl připravený plán, jak každého člena zneškodnit, kdyby se něco pokazilo. No a tenhle plán se dostal do rukou skupince záporáků (každý má vazbu k někomu z Justice League) a ti se spolu s Vandalem Savagem snaží zničit svět i Ligu Spravedlivých tak jak je známe.

Epický a inteligentní příběh, jako vždy. Teď doopravdy, JL si na nic nehraje, je to přímočarý akční/komiksový film, který se nebojí ze své hlouposti udělat přednost .V Crisis on Two Earths se to mezi sebou hodně řezalo a moc pěkně se to sledovalo, prostě nadprůměrný DC animák. Ač název Doom zní ještě více „nářezově“ na svého předchůdce nemá.  Což o to, rvačky jsou pěkné, ale chybí jim jiskra a nápad. Je to prostě další z řady komiksových filmů pro fanoušky. Nečekejte inteligentní zápletky, dokonale vypilovanou choreografii ani zvraty hodné tří-áčkových filmů. Doom je zábavný, krátký a vtipný film, který si na nic nehraje. Je plný sympatických postav (Green Lanterna dabuje Nathan Fillion, co chcete víc?) a celkově uteče neuvěřitelně rychle (To bude dokonale krátkou stopáží). U DC prostě vědí jak natočit zábavný animák tak aby neotravoval.

Doom však dobře vystihl slabosti superhrdinů a otočil je proti nim. Postupné sundavání jednoho hrdiny za druhým je vrchol filmu. Ať už se jedná o nápad nebo o provedení akčních scén. Víc takových bitek! Když Wonder Woman zběsile „řeže“ jednoho policistu za druhým v domnění, že na ní útočí stovky Cheetah a nebo když je Batman sražen Banem, to zahřeje každého fandu u srdce. Každý hrdina má prostě svou slabost, ať už je to zářící kámen nebo slabá sebedůvěra.

Mohlo by to být vtipnější, akčnější, chytřejší a vůbec ve všech ohledech lepší. Ale i takhle to funguje. Nic extra nečekejte a skvěle se pobavíte. Lauren Montgomery prostě ví, jak točit animáky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také