Preview: Haywire – pociťte ženskou pěst

Konečně do kin zamířil film, kde se do pořádné akce opře ženská představitelka s uvěřitelnými schopnostmi. Zvu vás na shlédnutí filmu Haywire s Ginou Carano, šampiónkou ženského MMA, v titulní roli. O čem film, nabitý hereckými hvězdami, vypráví? Čtěte dále.

Michael Douglas, Bill Paxton, Michael Fassbender, Antonio Banderas. Ti všichni stojí za pozornost a nad všemi bdí představitelka neohrožené ženy-agentky vlády USA Gina Carano. Mallory Kane pracuje jako agentka v utajení a její bojová pole se rozprostírají po celém světě. Dělá pro vládu špinavou práci – zbavuje se nepohodlných osob, které nějakým způsobem ohrožují Washington DC.

Mallory je jednoho dne vyslána na záchranu čínského reportéra. Na této misi vyřídí mužské protivníky velmi uvěřitelným stylem, zapomeňte na všemožné Xeny a další předtsvitelky zejména ze sci-fi seriálů. Podaří se ji lokalizovat svůj cíl, avšak ejhle, její pracovní „kontrakt“ vláda vypoví a ona se sama stává terčem zabijáků. Mallory tak musí zužitkovat svůj mariňácký výcvik a proklestit si cestu zpět do Spojených Států a zjistit, kdo za touto zradou stojí.

Film režíruje Steven Soderbergh a toho není nutno představovat. Traffic, třikrát fascinující a elegantní Dannyho Parťáci, Erin Brockovich a mnoho dalších filmových lahůdek má na kontě tento zručný filmař. Tentokrát vsadil na jiné pole a vrhl se do víru akční špionážně-agentské bojovky. Osobně mi to dost výrazně připomíná Bourneho trilogii, akorát v ženském hávu. Vážný konkurent filmu Salt je tedy na cestě, ovšem až tak nízké očekávání „pouze“ konkurovat tomuto filmu Haywire určitě nemá.

Filmoví kritici se logicky zaměřili výhradně na Ginu Carano, poněvadž ostatní herecké hvězdy nebo legendy nic dokazovat nemusejí. A ohlasy jsou vesměs kladné. Gina působí sebevědomě, uvěřitelně, realisticky a energicky. Její fyzická stránka je hodně realistická a přestože je to její první hlavní role, rozhodně překvapila svým herectvím. To jsou jen některé z citací amerického filmového tisku.

Haywire má příjemných 93 minut a premiéru měl 20. ledna. Není nač čekat, mrkněte na plány kin a vydání dvd/blu-ray.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno