Preview: John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Přečtěte si

18 filmů a seriálů, které Netflix přidá v týdnu

Netflix originály z nejrůznějších koutů světa budou hlavní náplní tohoto týdne. Hned dvakrát se vydáme do Bombaje, v Německu...

7 aktualit týdne: Další Star Trek a návrat Strážců vesmíru

Nový Star Trek, Strážci vesmíru, Český lev a Blade Wesleyho Snipese. Čeští lvi rozdáni O nejvíce sošek se podělily filmy Šarlatán...

Český lev 2021: Výsledky

Osmadvacátý ročník Českého lva ovládl Šarlatán. Film se stal nejlepším filmem loňského roku, Agnieszka Holland se stala nejlepší režisérkou...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

John Carter nepatří zrovna mezi nejpopulárnější knižní postavy, přesto se poprvé veřejnosti představil už v roce 1912 v různých časopisech. Tehdy se jeho „dobrodružné“ okénko nazývalo Pod měsíci Marsu. O pět let později se jméno Johna Cartera objevilo i v knižní podobě jedenáctidílného cyklu Barsoom, kde se pilotní novela jmenovala Princezna Marsu, ze které se film John Carter: Mezi dvěma světy hodně inspiruje.

Trailer 1, Trailer 2, Trailer 3Trailer ze Superbowlu, Exkluzivní trailer, 5 minut z filmu, 10 minut z filmuFotogalerie

Málo kdo ví, že stvořitelem Johna Cartera je spisovatel Edgar Rice Burroughse, který napsal dnes už legendárního Tarzana, pána opic. A právě John Carter byl jeho první velkou novelou. E. R. B. napsal za svůj život celou škálu různých povídek a novel, především v první polovině minulého století. Často se jeho příběhy odehrávají na exotických místech nebo v nově vytvořených světech, jako právě John Carter.

Příběh nás zavede na Mars, kde jsou všichni obyvatelé odsouzeni k záhubě, především kvůli docházejícím surovinám. Budeme svědky soubojů obřích rozměrů, prozkoumáme dávno zapomenutá tajemství Marsu a díky vyspělé technologii nás čeká pořádná letecká akce. Na Mars se také podívá John Carter. Veterán americké občanské války, který se při hledání zlata záhadně přemístí na Rudou planetu.

V trailerech jste určitě viděli nejrůznější skokance a téměř nadlidskou sílu. Ta je zapříčiněna jinou gravitací, než kterou známe a díky tomu bude John Carter silným protivníkem všech jeho nepřátel, které za celou návštěvu na Marsu potká. Později John zjišťuje, že planeta Mars pomalu vymírá a to i kvůli postupně se ztrácející atmosféře a vodě. Otázkou tedy zůstává, zda se obyčejnému člověku podaří zachránit život na cizí planetě.

Není náhodou, že je ze všech těch trailerů a ukázek cítit nádech slavných filmových sérií. Někde to hodně připomíná Star Wars, Avatara Jamese Camerona, jinde zase Barbara Conana a mnohé další. Film mohl být natočený už v 80. letech, hlavně aby se Disney neztratilo v konkurenci, jenže své místo v Hollywoodu získal J. C. až nyní. Hodně slavných jmen se dříve objevilo u tohoto projektu. Například Robert Rodriguez či Jon Favreau. Oba ale dali přednost něčemu jinému a díky tomu vznikly filmy jako Iron Man, Star Trek nebo Sin City.

V hlavní roli Johna Cartera se ukáže Taylor Kitsch. Zeleného marťana si zahraje Willem Dafoe. Dále se představí Mark Strong, Linn Collins a další. Film režíruje Andrew Stanton. Ten doposud točil pouze zábavné animáky. Z poslední doby VALL-I nebo Hledá se Nemo. Letos ho tedy čeká režijní debut na hraném filmu. Premiéra je už velmi brzy, 8. března v České i Slovenské republice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také