Preview: John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

John Carter nepatří zrovna mezi nejpopulárnější knižní postavy, přesto se poprvé veřejnosti představil už v roce 1912 v různých časopisech. Tehdy se jeho „dobrodružné“ okénko nazývalo Pod měsíci Marsu. O pět let později se jméno Johna Cartera objevilo i v knižní podobě jedenáctidílného cyklu Barsoom, kde se pilotní novela jmenovala Princezna Marsu, ze které se film John Carter: Mezi dvěma světy hodně inspiruje.

Trailer 1, Trailer 2, Trailer 3Trailer ze Superbowlu, Exkluzivní trailer, 5 minut z filmu, 10 minut z filmuFotogalerie

Málo kdo ví, že stvořitelem Johna Cartera je spisovatel Edgar Rice Burroughse, který napsal dnes už legendárního Tarzana, pána opic. A právě John Carter byl jeho první velkou novelou. E. R. B. napsal za svůj život celou škálu různých povídek a novel, především v první polovině minulého století. Často se jeho příběhy odehrávají na exotických místech nebo v nově vytvořených světech, jako právě John Carter.

Příběh nás zavede na Mars, kde jsou všichni obyvatelé odsouzeni k záhubě, především kvůli docházejícím surovinám. Budeme svědky soubojů obřích rozměrů, prozkoumáme dávno zapomenutá tajemství Marsu a díky vyspělé technologii nás čeká pořádná letecká akce. Na Mars se také podívá John Carter. Veterán americké občanské války, který se při hledání zlata záhadně přemístí na Rudou planetu.

V trailerech jste určitě viděli nejrůznější skokance a téměř nadlidskou sílu. Ta je zapříčiněna jinou gravitací, než kterou známe a díky tomu bude John Carter silným protivníkem všech jeho nepřátel, které za celou návštěvu na Marsu potká. Později John zjišťuje, že planeta Mars pomalu vymírá a to i kvůli postupně se ztrácející atmosféře a vodě. Otázkou tedy zůstává, zda se obyčejnému člověku podaří zachránit život na cizí planetě.

Není náhodou, že je ze všech těch trailerů a ukázek cítit nádech slavných filmových sérií. Někde to hodně připomíná Star Wars, Avatara Jamese Camerona, jinde zase Barbara Conana a mnohé další. Film mohl být natočený už v 80. letech, hlavně aby se Disney neztratilo v konkurenci, jenže své místo v Hollywoodu získal J. C. až nyní. Hodně slavných jmen se dříve objevilo u tohoto projektu. Například Robert Rodriguez či Jon Favreau. Oba ale dali přednost něčemu jinému a díky tomu vznikly filmy jako Iron Man, Star Trek nebo Sin City.

V hlavní roli Johna Cartera se ukáže Taylor Kitsch. Zeleného marťana si zahraje Willem Dafoe. Dále se představí Mark Strong, Linn Collins a další. Film režíruje Andrew Stanton. Ten doposud točil pouze zábavné animáky. Z poslední doby VALL-I nebo Hledá se Nemo. Letos ho tedy čeká režijní debut na hraném filmu. Premiéra je už velmi brzy, 8. března v České i Slovenské republice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také