Český lev, který letos začal potleskem pro Ukrajinu, zná své vítěze. Nejvíce cen posbíral Zátopek režiséra Ondříčka, nezapomnělo se ani na Okupaci a televizní minisérii Božena. V hereckých kategoriích k žádnému většímu překvapení nedošlo, sošku si totiž odnesli Václav Neužil (Zátopek) i Pavla Gajdošíková (Chyby). Myši patří do nebe je animákem roku.
NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM
Atlas ptáků
Chyby
Muž se zaječíma ušima
Okupace
Zátopek
NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Jednotka intenzivního života – režie Adéla Komrzý
Láska pod kapotou – režie Miro Remo
Nebe – režie Tomáš Etzler, Adéla Špaljová
Nová šichta – režie Jindřich Andrš
Sny o toulavých kočkách – režie David Sís
NEJLEPŠÍ REŽIE
Atlas ptáků – Olmo Omerzu
Chyby – Jan Prušinovský
Muž se zaječíma ušima – Martin Šulík
Okupace – Michal Nohejl
Zátopek – David Ondříček
NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI
Atlas ptáků – Alena Mihulová
Božena – Anna Kameníková
Chyby – Pavla Gajdošíková
Marťanské lodě – Eliška Křenková
Zátopek – Martha Issová
NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI
Atlas ptáků – Miroslav Donutil
Chyby – Jan Jankovský
Muž se zaječíma ušima – Miroslav Krobot
Okupace – Martin Pechlát
Zátopek – Václav Neužil
NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI
Atlas ptáků – Eliška Křenková
Chyby – Eva Hacurová
Kukačky – Denisa Barešová
Muž se zaječíma ušima – Zuzana Mauréry
Okupace – Antonie Formanová
NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI
Atlas ptáků – Martin Pechlát
Muž se zaječíma ušima – Oldřich Kaiser
Okupace – Otakar Brousek
Případ Roubal – Hynek Čermák
Zátopek – Robert Mikluš
NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Chyby – Roman Vojkůvka
Moje slunce Mad – Ivan Arsenjev
Muž se zaječíma ušima – Marek Leščák, Martin Šulík
Okupace – Marek Šindelka, Vojtěch Mašek
Zátopek – David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow
NEJLEPŠÍ KAMERA
Atlas ptáků – Lukáš Milota
Lidi krve – Jakub Halousek
Muž se zaječíma ušima – Martin Štrba
Okupace – Jan Baset Střítežský
Zátopek – Štěpán Kučera
NEJLEPŠÍ STŘIH
Atlas ptáků – Jana Vlčková
Chyby – Michal Böhm
Láska pod kapotou – Šimon Hájek
Okupace – Petr Turyna
Zátopek – Jarosław Kamiński
NEJLEPŠÍ ZVUK
Atlas ptáků – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Moje slunce Mad – Jan Čeněk, Régis Diebold
Muž se zaječíma ušima – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Okupace – Sandra Klouzová, David Titěra, Roman Sečkař
Zátopek – Pavel Rejholec, Jakub Čech
NEJLEPŠÍ HUDBA
Amerikánka – Petr Ostrouchov
Moje slunce Mad – Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Myši patří do nebe – Krzysztof A. Janczak
Okupace – La Petite Sonja, Hank J. Manchini
Zátopek – Beata Hlavenková
NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE
Božena – Petr Kunc
Kryštof – Milan Býček
Muž se zaječíma ušima – František Lipták
Okupace – Tomáš Svoboda
Zátopek – Jan Vlasák
NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Božena – Katarína Štrbová Bieliková
Muž se zaječíma ušima – Katarína Hollá
Okupace – Josefina Bakošová
Zátopek – Kateřina Štefková
Zločiny Velké Prahy – Simona Rybáková
NEJLEPŠÍ MASKY
Božena – Martin Valeš
Chyby – Jana Bílková
Muž se zaječíma ušima – Martin Jankovič, Katarína Horská
Okupace – Jana Dopitová
Zátopek – Jana Dopitová
NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE
Amerikánka
Božena
Případ Roubal
NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL
Kukačky
Ochránce
Zločiny Velké Prahy
NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Moje slunce Mad
Myši patří do nebe
Alexandre Charlet
Rudé boty
NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM
Milý tati
Poslední den patriarchátu
Příběh hrůzostrašné Eliz
CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Dřevo na příští zimu
Ještě nespíš?
Milý tati
Postup práce
Rudé boty
CENA ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO
Mistr zvuku Ivo Špalj
NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Zátopek
Atlas ptáků
Moje slunce Mad
Okupace
Vlci na hranicích
CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Zátopek – David Ondříček