Český lev 2022: Výsledky

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Český lev, který letos začal potleskem pro Ukrajinu, zná své vítěze. Nejvíce cen posbíral Zátopek režiséra Ondříčka, nezapomnělo se ani na Okupaci a televizní minisérii Božena. V hereckých kategoriích k žádnému většímu překvapení nedošlo, sošku si totiž odnesli Václav Neužil (Zátopek) i Pavla Gajdošíková (Chyby). Myši patří do nebe je animákem roku.

NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM

Atlas ptáků
Chyby
Muž se zaječíma ušima
Okupace
Zátopek

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

Jednotka intenzivního života – režie Adéla Komrzý
Láska pod kapotou – režie Miro Remo
Nebe – režie Tomáš Etzler, Adéla Špaljová
Nová šichta – režie Jindřich Andrš
Sny o toulavých kočkách – režie David Sís

NEJLEPŠÍ REŽIE

Atlas ptáků – Olmo Omerzu
Chyby – Jan Prušinovský
Muž se zaječíma ušima – Martin Šulík
Okupace – Michal Nohejl
Zátopek – David Ondříček

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI

Atlas ptáků – Alena Mihulová
Božena – Anna Kameníková
Chyby – Pavla Gajdošíková
Marťanské lodě – Eliška Křenková
Zátopek – Martha Issová

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI

Atlas ptáků – Miroslav Donutil
Chyby – Jan Jankovský
Muž se zaječíma ušima – Miroslav Krobot
Okupace – Martin Pechlát
Zátopek – Václav Neužil

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI

Atlas ptáků – Eliška Křenková
Chyby – Eva Hacurová
Kukačky – Denisa Barešová
Muž se zaječíma ušima – Zuzana Mauréry
Okupace – Antonie Formanová

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI

Atlas ptáků – Martin Pechlát
Muž se zaječíma ušima – Oldřich Kaiser
Okupace – Otakar Brousek
Případ Roubal – Hynek Čermák
Zátopek – Robert Mikluš

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ

Chyby – Roman Vojkůvka
Moje slunce Mad – Ivan Arsenjev
Muž se zaječíma ušima – Marek Leščák, Martin Šulík
Okupace – Marek Šindelka, Vojtěch Mašek
Zátopek – David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow

NEJLEPŠÍ KAMERA

Atlas ptáků – Lukáš Milota
Lidi krve – Jakub Halousek
Muž se zaječíma ušima – Martin Štrba
Okupace – Jan Baset Střítežský
Zátopek – Štěpán Kučera

NEJLEPŠÍ STŘIH

Atlas ptáků – Jana Vlčková
Chyby – Michal Böhm
Láska pod kapotou – Šimon Hájek
Okupace – Petr Turyna
Zátopek – Jarosław Kamiński

NEJLEPŠÍ ZVUK

Atlas ptáků – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Moje slunce Mad – Jan Čeněk, Régis Diebold
Muž se zaječíma ušima – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Okupace – Sandra Klouzová, David Titěra, Roman Sečkař
Zátopek – Pavel Rejholec, Jakub Čech

NEJLEPŠÍ HUDBA

Amerikánka – Petr Ostrouchov
Moje slunce Mad – Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Myši patří do nebe – Krzysztof A. Janczak
Okupace – La Petite Sonja, Hank J. Manchini
Zátopek – Beata Hlavenková

NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE

Božena – Petr Kunc
Kryštof – Milan Býček
Muž se zaječíma ušima – František Lipták
Okupace – Tomáš Svoboda
Zátopek – Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Božena – Katarína Štrbová Bieliková
Muž se zaječíma ušima – Katarína Hollá
Okupace – Josefina Bakošová
Zátopek – Kateřina Štefková
Zločiny Velké Prahy – Simona Rybáková

NEJLEPŠÍ MASKY

Božena – Martin Valeš
Chyby – Jana Bílková
Muž se zaječíma ušima – Martin Jankovič, Katarína Horská
Okupace – Jana Dopitová
Zátopek – Jana Dopitová

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE

Amerikánka
Božena
Případ Roubal

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL

Kukačky
Ochránce
Zločiny Velké Prahy

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Moje slunce Mad
Myši patří do nebe
Alexandre Charlet
Rudé boty

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM

Milý tati
Poslední den patriarchátu
Příběh hrůzostrašné Eliz

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena

Dřevo na příští zimu
Ještě nespíš?
Milý tati
Postup práce
Rudé boty

CENA ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO

Mistr zvuku Ivo Špalj

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena

Zátopek
Atlas ptáků
Moje slunce Mad
Okupace
Vlci na hranicích

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena

Zátopek – David Ondříček

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také