
Netflix si v posledních dnech podmanila nová česká konverzační komedie Něco za něco, už příští týden ji ale na postu nejsledovanějšího filmu na platformě nejspíš vystřídá české drama Neporazitelní. To je inspirované skutečnými událostmi kolem mistrovství světa v parahokeji a v hlavních rolích se představí Ivan Trojan, Hynek Čermák a v menší “hanebný panchart” Til Schweiger.
Příběh nás zavádí do roku 2019, kdy Ostrava hostila mistrovství světa v parahokeji. V českém týmu se potkají trenér Robert „Bob“ Krulich (Ivan Trojan), podnikatel Petr Fišer (Hynek Čermák) a bývalý florbalista Radim Musil (Tomáš Havlínek), který po brutálním napadení skončil na vozíku. Na pozadí výjimečné sportovní akce se tu odehrává hlavně příběh o odvaze, druhých šancích a snaze vyrovnat se s náhlým handicapem, přičemž hokej slouží spíš jako kulisa k silným lidským osudům.
Čtěte také: Netflix ovládl polský Černobyl. Zdrcující seriál o otrávených dětech je nejsledovanějším seriálem
Neporazitelní jsou velmi slušné sportovní drama, které si vás získá, i když hokeji příliš neholdujete. Pánkův film nabízí uvěřitelně napsané i zahrané drama o vůli vzepřít se náhlému zdravotnímu handicapu a o síle nevzdat to v těžkých chvílích. Trojan a Čermák jsou tradičně zárukou herecké kvality a účast Tila Schweigera z Hanebných panchartů dodává českému snímku lehce mezinárodní šmrnc. Film má překvapivě silný emocionální náboj a řada scén je upřímně dojemná. Ačkoli nejde o nic přelomového, je to poctivý film, který nabídne přesně to, co od podobného příběhu čekáte. Trochu v hollywoodském stylu.
Film měl premiéru loni v listopadu, podle webu Kinomaniak ho vidělo zhruba 122 tisíc diváků a řadí se k nejlépe hodnoceným českým snímkům minulého roku (81 % na Kinoboxu). Na Netflix dorazí ve středu 18. února, tedy zhruba tři měsíce poté.

