Extrémní případy nádorových výrůstků v novém dokumentárním seriálu na službě Max

Zdroj: TLC

Služba Max uvedla dokumentární minisérii z produkce TLC Zbavte mě toho nádoru, v níž tři lékaři odstraňují nádory pacientům s extrémními případy. Dostupných je všech šest epizod s českým dabingem.

Odborníci ve svém oboru a renomovaní chirurgové Dr. Dalal, Dr. Cohen a Dr. Osborne řeší jedny z nejnáročnějších případů svých kariér. Pacienti z celého světa, včetně muže s nádorem rychle rostoucím z krku a ženy s více než tisícem nádorů od hlavy až po prsty na nohou, se snaží získat zpět svůj život, přičemž tito chirurgové jsou jejich poslední nadějí.

Čtěte také: Nabitý Netflix v červenci: Morová epidemie, Cobra Kai nebo Eddie Murphy zpět v Beverly Hills

Hned v první epizodě se setkáváme s třiačtyřicetiletou Charmaine z Trinidadu. Žena trpí extrémním případem neurofibromatózy, kdy nádory pokrývají celé její tělo, včetně rtů, uší, nosu, paží a nohou.

Dvojnásobná maminka Charmaine cestovala z Trinidadu do Los Angeles na operaci, která jí změnila život a přinesla neuvěřitelné výsledky. Charmaine podstoupila několikahodinové zákroky, z nichž některé probíhaly za lokální anestézie, kdy jí lékaři odstranili desítky nádorů po celém těle, včetně obzvláště velkého nádoru na noze, který jí narušoval rovnováhu. Během deseti týdnů byla Charmaine operována čtyřiadvacetkrát a na operačním sále strávila celkem 60 hodin. Výsledek je skutečně pozoruhodný – Charmaine konečně vidí svou vlastní tvář.

Charmaine byla lékaři upozorněna, že jejich schopnost odstranit některé z nádorů závisí na její schopnosti snášet bolest. Lékařský expert, doktor Osborne, jí řekl: „Během operace nebudete nic cítit. To až se probudíte. Kdybych vám to všechno odstranil, cítila byste se, jako by vás někdo zaživa stáhl z kůže, a já bych vám nemohl dát dost léků proti bolesti.“

„Předtím jsem neviděla vůbec nic, například svůj obličej, ale teď mi přirozeně vidíte do očí. Vidíte můj nos. Vidíte má ústa. Vidím pořádně a hlavně se mi mnohem lépe dýchá,“ řekla Charmaine. „Cítím se krásná. Opravdu se teď cítím krásná. Cítím se fantasticky. Vrátila jsem se jako jiný člověk. Nic lepšího jsem ani nemohla očekávat,“ pokračovala pacientka.

V dalších pěti epizodách pořadu Zbavte mě toho nádoru sledujeme několik dalších pacientů s extrémními případy. Například třicetiletá Alexandra má na krku devítikilový výrůstek, který jí ztěžuje každodenní život. Marlow má na obličeji nádor, jehož odstranění by mohlo způsobit trvalé ochrnutí obličeje. Hruškovitý nádor ohrožuje vztah Jennifer s jejím přítelem. Chirurgové se navíc obávají, že odstranění nádoru na krku Marcela by mohlo být příliš riskantní a z obrovského útvaru na krku a hlavě Arlin neustále vytéká tekutina.

Zbavte mě toho nádoru je na službě Max od 23. května.

Zdroj: TLC