Nabitý Netflix v červenci: Morová epidemie, Cobra Kai nebo Eddie Murphy zpět v Beverly Hills

Foto: Cobra Kai, Policajt v Beverly Hills: Axel F, Sladký domove! (vše Netflix)

Axel Foley v podání Eddieho Murphiho se vrací na Netflix! To ale není vše, co streamovací služba s velkým červeným „N“ v logu přinese v červenci. Po dvou letech se na obrazovky Netflixu vrací také oblíbená Cobra Kai s poslední šestou řadou a pokračování dostanou také Vikingové: Valhalla, Sladký domove! nebo Kleo. A to zdaleka není vše.

Policajt v Beverly Hills: Axel F | 3. 7.

akční / komedie / krimi

Axel Foley (Eddie Murphy), legendární detektiv z Detroitu, se vrací do Beverly Hills. Po 30 letech od událostí z prvního filmu se zdá, že se město konečně uklidnilo. Axel se těší na klidný pobyt u své dcery Jane (Taylour Paige), která studuje na prestižní univerzitě. Když se Jane ocitne v ohrožení během loupeže v luxusním obchodě, Axel se rozhoduje vzít vyšetřování do vlastních rukou a znovu se ponoří do světa plného bohatství, korupce a nebezpečných zločinců. Na pomoc mu přispěchá nová posila z Beverly Hills Police Department, mladý a ambiciózní detektiv Kevin (Joseph Gordon-Levitt).

Jeden otec, tisíc dětí – minisérie | 3. 7.

dokumentární / krimi

Třídílná minisérie se zaměřuje na kontroverzní příběh Nizozemce jménem Jonathan Meijer. Ten si získal „proslulost“, když se ukázalo, že se stal otcem více než stovek, možná tisíců dětí prostřednictvím darování spermatu. Dokument sleduje osudy různých rodin, které se s Meijerem setkaly a svěřily mu důvěru v naději na založení rodiny. Mnoho z nich ale čelilo zklamání a frustraci, když se dozvěděli o Meijerově skrytém životě a o tom, že daroval sperma stovkám dalších žen po celém světě.

Vikingové: Valhalla – 3. řada | 11. 7.

akční / drama / historický

Sedm let po událostech druhé série se hrdinové seriálu ocitají na křižovatce svých osudů. Harald, hnaný touhou po moci a slávě, se utkává s vzpourou nespokojených náčelníků a čelí hrozbě ze strany mocného dánského krále Kristiana. Leifova odvážná výprava do mýtické Zlaté země se promění v boj o přežití v drsném a nehostinném prostředí a Freydis, která usiluje o mírové soužití ve vyhnané komunitě Nového Švédska, se musí vypořádat s novými hrozbami ze strany Vikingů i místních obyvatel.

Zmizely v noci | 11. 7.

krimi / drama / thriller

Americká psychiatrička Elena se zamilovala do Pietra a přestěhovala se za ním do Itálie. Společně snili o zrekonstruování statku, ale jejich vztah ztroskotal. Jedné noci jejich děti na statku zmizí. Elena obviňuje Pietra, ale brzy se ukáže, že děti unesli lichváři, kterým Pietro dluží peníze. Za jejich vrácení únosci požadují 150 000 eur v hotovosti do 36 hodin. Zoufalý Pietro se obrátí na svého starého kamaráda Nicolase. Čas na nalezení dětí však rychle ubývá a Pietro musí jednat.

Gang zelené rukavičky – 2. řada | 17. 7.

krimi / komedie

Po útěku do Bieszczad se Gang zelených rukavic rozhodne pověsit své zelené rukavice jednou provždy na hřebík. Když se však syn Zuzy dostane do potíží se známým gangsterem, musí tři kriminálnice vystoupit z úkrytu a postavit se tomuto nemilosrdnému protivníkovi. Spolu se spřátelenými seniory zorganizují poslední loupež, jejímž cílem je Národní galerie.

Čtěte také: Na Netflix míří nová letní komedie, která neurazí! Českou rodinku čeká strastiplná cesta do Chorvatska

Cobra Kai – 6. řada | 18. 7.

akční / komedie / drama

Po vyřazení Cobry Kai z Valley se naši senseisové a studenti musí rozhodnout, zda a jak budou soutěžit v Sekai Taikai – mistrovství světa v karate. Cobra Kai se vrací se závěrečnou šestou řadou, která nabídne rekordních patnáct epizod. Ty budou naservírovány ve třech částech, přičemž tu závěrečnou uvidíme až v roce 2025. První porce nových dílů dorazí už v půli července. Seriál se odehrává po třiceti letech od doby, co Johnny (William Zabka) prohrál turnaj v karate proti Danielovi (Ralph Macchio). Málokdo čekal, jak tento turnaj zamíchá s budoucností obou dvou.

Pán domu – 1. řada | 18. 7.

drama / thriller / mysteriózní

Když za záhadných okolností zemře obchodník s diamanty Roongroj, všechny oči se upřou na jeho mladou ženu a bývalou služebnou Kaimook. Drama začíná ve chvíli, kdy Roongrojovi synové svádějí nelítostný boj o majetek svého zesnulého otce. Thajský seriál ukazuje konflikt z pohledu utrápené služebné, která už léta potlačuje svou frustraci z toho, že s ní bohatá rodina špatně zachází – přestože právě ona pomáhá skrývat temná tajemství svých zaměstnavatelů.

Sladký domove! – 3. řada | 19. 7.

drama / horor / thriller

Seriál vychází ze stejnojmenného korejského webového komiksu. Depresemi sužovaný teenager Cha Hyun-soo se po smrti své rodiny nastěhuje do bytu v Green House. Příběh první řady se téměř celý odehrává ve starém, zchátralém činžovním domě, plném lidí, kteří se potýkají s nějakým problémem nebo nesou těžké břemeno své minulosti. Postavy, které jsou si většinou navzájem cizí, jsou k sobě odkázány, když zemi ovládnou děsivé bytosti. Uvězněni v čase bojují s ochromujícím strachem, rozkladem morálky a krutými stvořeními.

Skywalkers: Příběh jedné lásky | 19. 7.

dokumentární

Dokumentární film sleduje Angelu Nikolau a Vanyu Beerkuse, pár odvážných dobrodruhů, kteří se věnují rooftopingu. Film zachycuje jejich cestu po celém světě, kde se pokouší zdolat nejvyšší mrakodrapy a na jejich vrcholu předvést dechberoucí akrobatické kousky. Hlavním motivem filmu je snaha zachránit kariéru i vztah této dvojice.

Dekameron – 1. řada | 25. 7.

komedie / drama / historický

Seriál je moderní adaptací slavné sbírky povídek Giovanniho Boccaccia z 14. století. Děj se odehrává v roce 1348, kdy Florencii sužuje morová rána. Skupina šlechticů a jejich služebníků se uchýlí do luxusní vily na venkově, aby se uchránila před smrtící nákazou. Zpočátku se oddávají sexuálním hrátkám nasáklým vínem, ale s přibývajícími oběťmi moru se jejich idylická izolace mění v boj o přežití.

Kleo – 2. řada | 25. 7.

akční / krimi / drama / thriller

Pátrání po červeném kufříku pokračuje, protože bývalá špionka NDR Kleo je odhodlaná ho získat a nadobro zničit – zatímco západoberlínský policista Sven se snaží udělat vše pro to, aby se v očích Kleo napravil a mohl s ní znovu spolupracovat. Ona je přesně tou dávkou adrenalinu, která mu v jeho práci chybí. Obsah červeného kufříku hraje klíčovou roli v reorganizaci Německa a Evropy v důsledku studené války, a není tedy divu, že po něm jdou i KGB a CIA – a Kleo se rychle stává cílem obou tajných služeb.