Návrat nejbrutálnějšího seriálu současnosti nezklamal. Homelander a spol. se vracejí v nejtemnější sezóně vůbec

Zdroj: Amazon

Banda (The Boys) je považována za jeden z nejbrutálnějších a nejšokujícnějších seriálů posledních let. Krev tam teče po litrech a každých pár vteřin se objeví scéna, ze které vám vypadnou oči z důlků. Venku jsou první tři epizody čtvrté (předposlední) řady. Funguje to na diváky i nadále?

Prime Video má na skladě skutečný klenot. Banda je do extrému dovedený příběh o zvrácených superhrdinech, geneticky upravených v mládí, kteří místo aby pomáhali lidstvu, sem tam někoho zavraždí a vydělávají miliony díky účinkování v laciných, popcornových a často nechutně rasistických filmech. „Supové“ působí v rámci velké korporace, která je vysává, jak jen může. Nejmocnější je Homelander (skvělý Anthony Starr), který ničí všechny kolem sebe. Už nejednou bylo poukázáno na to, že má odrážet mnoho rysů Donalda Trumpa. Nová sezóna to zdůrazňuje více než kdy jindy.

Čtěte také: Nový seriál ze světa Star Wars přináší velmi nevyrovnanou zábavu. Viděli jsme první čtyři epizody

Řezník (Karl Urban) ví, že mu dochází čas, a tak se na jedné straně snaží napravit svůj vztah s Ryanem, zatímco na druhé straně podniká stále radikálnější kroky v boji proti Homelanderovi. To je rozhodně jedna z nejzajímavějších dějových linií celé sezóny, a to i díky hostujícímu Jeffreymu Deanu Morganovi v roli Billyho bývalého kolegy, muže, který je brutální a bezohledný a živí všechny jeho nejhorší vlastnosti. Mezi oběma chlapy funguje na obrazovce neuvěřitelná chemie, z níž téměř doslova odkapává charisma v každé jejich společné scéně.

Zdroj: Amazon

Krvavý hon na supy v minulé sezóně skončil rozpadem prakticky celé Sedmičky – Homelanderova týmu. Zůstali jen zcela zlomení A-Train (Jessie T-Usher) a Deep (Chace Crawford), kteří hned v první epizodě podstoupí poměrně odvážnou zkoušku, kam až jsou schopni zajít, jen aby se zavděčili svému vůdci. Homelander je na pokraji sil. Vedle sebe nemá nikoho, komu by mohl plně důvěřovat. Ba co víc, začíná si vytrhávat první šediny.

Krize středního věku chlápka, který má v očích lasery, miluje brutalitu, krveprolití a roli nejmocnějšího muže Ameriky, se v této sérii projevuje důvěrně známým způsobem. Protože Homelander stárne a jeho konec se pravděpodobně blíží, chce stáhnout celou Ameriku do propasti. A pak ji případně hrdinně vytáhnout ze samotného pekla.

Zdroj: Amazon

Nachází si nové příznivce. Nebo spíše poskoky. Jednou z nich je Sister Sage (Susan Heyword), jejíž síla spočívá v tom, že je nejchytřejší osobou na světě. Jak se to projevuje? Dokáže si rozumět s Homelanderem a má extrémně nihilistické názory. Pak je tu Petarda (Valorie Curry), hvězda pravicových šílenců. Ve svém online pořadu například mluví o tom, že holocaust se nikdy nestal, nebo o levicových aktivistech, kteří vymývají dětem mozky LGBT ideologií. S takovým týmem chce Homelander vyvolat ve společnosti velkou vzpouru. Postaví proti sobě příznivce Starlight (Erin Moriarty) a svou vlastní osobu. Krajní levice proti krajní pravici.

The Boys už poněkolikáté dokazují, že podávají tu nejpodivnější karikaturu americké společnosti a politiky. Tu a tam se objeví narážky na Trumpa, pravicovou televizi Fox News nebo jiné konzervativní politiky. Tvůrcům se dokonce daří docela dobře zapadnout do současné situace. V první epizodě se Homelander musí dostavit k soudu, aby si vyslechl verdikt ohledně obvinění z vraždy. Je očištěn. Seriál ukazuje, jak mohou být reálné situace z americké reality zveličeny a podány v opravdu brutální verzi, která může být místy až děsivá. Je to trochu jako nahlédnutí do alternativní americké historie.

První tři epizody z osmi měly premiéru 13. června.

Zdroj: Amazon