Na Netflix míří mistrovské drama s oscarovou Nicol Kidman! Ve filmu je změněná k nepoznání

Zdroj: Paramount Pictures

Tři ženy, tři dny, trojité drama. Na Netflix míří skvěle hodnocené psychologické drama Hodiny (2002), ve kterém excelují herecké hvězdy Nicole Kidman, Julianne Moore a Meryl Streep. První jmenovaná si za hlavní roli dokonce odnesla Oscara.

Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Tři herečky, tři místa, tři časy, tři neuvěřitelné výkony (jmenovitě Meryl Streep, Julianne Moore a Nicole Kidman). Herečky točí naprosto odděleně a Nicol se v roli Virginie nesetká z žádnou další hlavní postavou. Celou mozaiku doplňuje skvělá, mírně depresivní hudba Philipa Glasse.

Čtěte také: Na Netflix přichází mrazivý příběh českých sériových vrahů. Film byl prozatím pouze v kinech

Všem emancipovaným ženám známý idol, Virginia Woolf, zpříjemňuje ve své literatuře nelehké dny – jak Clarisse v podání Streep, tak Lauře od Julianne Moore. Obě ženy mají své manžely, ale i své četné starosti provázené stresem, napětím a depresemi. Není tak divu, že tolik tíhnou k této spisovatelce. Hodiny dávají ale svým divákům možnost nahlédnout nejenom do životů jejích dvou čtenářek, ale i do života autorky samotné.

Virginie Woolf byla významná anglická spisovatelka, literární kritička, esejistka, vydavatelka, filozofka a feministka. Prakticky celý život bojovala s těžkými psychickými problémy a depresemi. I přes snahu lékařů a jejího manžela nedokázala Virginie se svými problémy bojovat a v březnu roku 1941 spáchala sebevraždu utopením.

Film Hodiny natočil podle stejnojmenné knihy, která získala Pullitzerovu cenu, Stephen Daldry. Jemu hvězdně obsazené drama vyneslo nominaci na Oscara a představitelce Virginie Woolf, Nicole Kidman, pak jejího prvního Oscara v kariéře. Jedinou kosmetickou procedurou, kterou musela Nicole podstoupit, byla aplikace falešného nosu, jinak je její podoba s Virginií dílem přírody.

Je to jeden z těch filmů, které můžete vidět víckrát a pokaždé objevíte nové souvislosti a všimnete si dalších detailů, které vytváří geniální mozaiku. Navíc přičtěte excelentní herecké výkony všech účastněných a nádhernou hudbu Philipa Glasse. Je to jeden z nejlepších filmů o ženách (i lásce, vztazích a smrti), který ale mohou ocenit i muži.

Hodiny budou na Netflixu od 14. května.

Zdroj: Paramount Pictures