Seriálová Duna přichází! Trailer slibuje epickou podívanou o vzniku čarodějnického sesterstva

Zdroj: Max

Seriál Duna: Proroctví se odehraje tisíce let před filmovou sérií a odvypráví příběh o vzniku Sesterstva známého jako Bene Gesserit. Na obrazovkách Max bude mít premiéru na podzim tohoto roku. Podívejte se na první trailer.

Před pěti lety poprvé avizovaný seriál Duna: Proroctví se odehrává 10 000 let před vzestupem Paula Atreida. Valya a Tula, sestry Harkonnenovy, v něm bojují proti silám ohrožujícím budoucnost lidstva a zakládají bájné Sesterstvo, jež se stane známé jako Bene Gesserit.

Čtěte také: Druhá Duna bude u startu nové služby Max! Dočkáme se už za týden

Tento ženský řád má velký politický a náboženský vliv. Členky Bene Gesserit jsou cvičeny k mimořádným fyzickým a psychickým schopnostem, včetně schopnosti manipulace s emocemi a ovládání mysli. Jejich cílem je formovat lidskou společnost a připravit se na příchod vyvoleného. Bývají označovány jako benegesseritské čarodějnice.

Seriál bude mít šest epizod a v hlavních rolích se představí Emily Watson, Shirley Henderson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Mark Strong a další. Alison Schapker (Altered Carbon) působí jako showrunnerka a výkonná producentka, Anna Foerster bude pomáhat s produkcí a v několika epizodách se ujme režie.

Duna: Proroctví bude mít premiéru letos na podzim na obrazovkách Max.