Druhá Duna bude u startu nové služby Max! Dočkáme se už za týden

Zdroj: Warner Bros.

Už 21. května se HBO Max promění v Max. Start nové streamovací služby, která nabídne bohatší obsah a také živé sportovní přenosy, okoření uvedení druhé Duny, jednoho z nejlepších filmů tohoto roku. Duna: Část druhá bude k dispozici formou předplatného po třech měsících od premiéry v kinech (bez jednoho týdne).

Max v Česku

Společnost Warner Bros. Discovery oznámila, že svou novou službu spustí v Česku a dalších čtyřiadvaceti zemích Evropy 21. května. Předplatitelé stávajícího HBO Max budou převedeni automaticky a o svůj účet nepřijdou.

Transformace HBO Max na Max bude více než jen rebranding – nová služba nabídne oproti té současné rozšířenou nabídku. Předplatitelé získají mimo jiné přístup k velkému množství dokumentárního obsahu z Discovery+ a přímým sportovní přenosům Eurosportu.

Na výběr bude mezi dvěma tarify (plány), přičemž sportovní balíček půjde pořídit ke každému z nich. Standart bude bez reklam, ve Full HD a vybrané tituly půjde přehrávat v režimu offline. Dražší Premium nabídne rozlišení až 4k s podporou Dolby Atmos.

  • Standard (219 Kč/měsíc nebo 2190 Kč/rok)
  • Premium (299 Kč/měsíc nebo 2990 Kč/rok)
  • doplněk Sport za 70 Kč/měsíc.

Duna 2 je větší ve všech ohledech

První díl Duny měl tu smůlu, že vstoupil do kin v období pandemie. Dočkal se tedy hybridní premiéry – debutoval současně na plátnech kin i na HBO Max. To mu však nezabránilo v tom, aby v pokladnách utržil přes 433 milionů dolarů, což nakonec stačilo, aby Warneři a Legendary Pictures dali zelenou jeho pokračování. To si z hlediska tržeb vede podstatně lépe a po uvedení na VOD (iTunes, Rakuten, Youtube) již hlásí tržby okolo 710 milionů dolarů.

Jako většina sequelů je i tento větší. Ale ve smyslu toho, že se jedná o veliký, významný film, který má pro sci-fi žánr potenciál být podobně určující, jako byl svého času Jacksonův Pán prstenů pro fantasy. Vzhledem ke knižním předlohám obou zmíněných sérií se pak dá už jen suše poznamenat, že Duna legendárnímu stejnojmennému dílu Franka Herberta rozhodně nedělá ostudu.

Po stránce efektů, vrstevnatého příběhu, soundtracku, osudovosti, hloubky a propracovanosti světa jde o jeden z nejkrásnějších vědeckofantastických opusů, co kdy vznikl. Skutečně přelomová podívaná, jaká si v posledních letech jen obtížně hledá srovnání…

Duna: Část druhá bude na Max od 21. května.

Zdroj: Warner Bros.