Česká komedie ovládla Netflix, přestože sbírá otřesné recenze! Podle kritiky je k nepřežití

Zdroj: Falcon

Česká romantická komedie Jak přežít svého muže měla premiéru v kinech v listopadu minulého roku. Po čtyřech měsících se dočkala uvedení na Netflixu, kde ji trvalo jen několik hodin, než ovládla jeho sledovanost. Kritika přitom označila snímek režiséra Rudolfa Merknera za jeden z nejhorších počinů roku 2023.

Zdroj: Netflix

Na české poměry se snímku Jak přežít svého muže vedlo dobře i v kinech, kde ho během prvního víkendu vidělo 35 tisíc diváků. Film s Janou Bernáškovou nakonec vidělo přes 100 000 diváků a v loňském rose se dokonce dostal mezi 31 nejnavštěvovanějších filmů v českých kinech.

Jak přežít svého muže v kostce

Hlavní hrdinkou filmu je mladá herečka Lucie, která se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce. Setkává se ale s klasickými starostmi svobodných matek a současně se zamotává do bláznivých situací při hledání nové lásky. Na životní cestě ji doprovázejí potrhlé kamarádky a její zhmotnělý vnitřní hlas Šedivka.

Příběh ze současnosti je adaptací stejnojmenného bestselleru Jany Bernáškové, která si ve filmu zahrála hlavní roli. Režie a scénáře se ujal Rudolf Merkner, autor legendárního seriálu Vyprávěj nebo vinařské komedie Bobule. Ve vedlejších rolích se představili Marek Němec, Roman Zach, Pavla Dostálová nebo Ivana Chýlková.

Zdroj: Falcon

Naloženo od kritiky

„V distribučních materiálech se píše, že film si pokládá otázku, kolik mužů a žen musí člověk v životě potkat, než najde toho pravého/pravou. A poměrně nahodile dává i odpověď – dva. Tak teď už to víte a nemusíte se s touhle nikam nesměřující křečovitou zbytečností trápit v kině,“ trefně komentuje snímek na Kinoboxu Mojmír Sedláček.

Stejný autor napsal pro Kinobox také plnohodnotnou pětadvacetiprocentní recenzi. Uvádí v ní, že snímek Jak přežít svého muže je k nepřežití. „Jedná se o další myšlenkově vyprázdněný a světonázorově pochybný přírůstek do tuzemské kategorie romantických komedií, co nejsou ani láskyplné, ani vtipné.“

Film je na Netflixu od 13. března.

Zdroj: Falcon