Přežil pokus o atentát a stal se hudební ikonou! Trailer na Boba Marleyho slibuje filmovou událost

Jamajský král reggae přichází do kin.

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Jamajský patriot, jedna z největších hudebních ikon dvacátého století, milovník fotbalu a tak trochu naivní snílek, který, jak už to tak bývá, žil krátce a naplno. A svou víru a vášeň postavil nad vlastní zdraví. Dodnes milovaný Bob Marley dostává biografický snímek od režiséra, stojícího za snímkem Král Richard: Zrození šampiónek, který Willu Smithovi vynesl Oscara. V traileru, na který se můžete níže podívat, se nám Marley ukazuje jako geniální muzikant, který před násilím uteče do Anglie…

Život Boba Marleyho byl skutečně nabitý nevšedními událostmi, které si vysloveně říkají o zfilmování. Mírové poselství, snaha o zlepšení situace v rodné zemi, násilí, gangy, vážná nemoc a hudba. To vše a mnohem víc život geniálního zpěváka skýtá. Výborně obsazený Kingsley Ben-Adir už jen dle upoutávek působí jako trefa do černého s potenciálem na životní roli. Jak moc se snímek vydařil, se budeme moci přesvědčit již 15. února, kdy vstupuje do tuzemských kin.

Čtěte také: Liam Neeson nájemným vrahem v důchodu! Retro thriller láká v traileru na hutnou atmosféru

O čem je film Bob Marley: One Love

Na začátku filmu Bob Marley: One Love potkáváme titulního hrdinu (Kingsley Ben-Adir) v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy.

Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Při útoku ozbrojeného gangu jsou vážně zraněni jeho manželka a manažer. To Bobovi sejme klapky z očí a uvědomí si, že Jamajka v danou chvíli není zemí, ve které by chtěl vychovávat své děti.

Odstěhují se do Evropy, do Anglie, kde na dredatého kluka v typické pletené hučce nejsou dvakrát zvědaví. Jenže když je člověk geniální muzikant, prosadí se i v prostředí, které je schopné ho jen kvůli vzhledu strčit do vězení. Paradoxně právě tady, na ostrovech, které se od toho jeho rodného snad nemůžou lišit víc, se jeho kariéra rozjede tak, že ho to právem vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století.

O režii snímku Bob Marley: One Love se postaral Reinaldo Marcus Green, stojící za úspěšným dramatem Král Richard: Zrození šampiónek. Na scénáři se pak podíleli Frank E. Flowers a Terence Winter.

V hlavních a vedlejších rolích se představí Kingsley Ben-Adir, James Norton, Lashana Lynch, Michael Gandolfini, Anthony Welsh, Tosin Cole, Nadine Marshall, Sam Palladio, Micheal Ward, Sundra Oakley a další.

Zdroj: Paramount Pictures

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také