Zemřel Andre Braugher. Kapitánu Holtovi z Brooklyn 99 bylo 61 let

Jeho specializací byly role policistů.

Zdroj: Fox Network

Andre Braugher, dvojnásobný držitel ceny Emmy, který hrál v populárních seriálech Brooklyn 99 a Zločin v ulicích, v pondělí zemřel po krátké nemoci. Bylo mu 61 let. Zprávu o Braugherově smrti potvrdila magazínu Variety jeho mluvčí Jennifer Allen.

Braugher byl známý svou rolí poctivého kapitána Raymonda Holta v komediálním seriálu z policejního prostředí Brooklyn Nine-Nine 99, jež se vysílal v letech 2013 až 2021. Stoická a nesmlouvavá osobnost jeho postavy, ale i hluboký smysl pro lidskost z něj okamžitě udělali oblíbence mezi fanoušky seriálu.

Čtěte také: Nominace na televizní Zlaté glóby odhaleny! The Last of Us může být seriálem roku

Za roli detektiva Franka Pembletona v seriálu NBC Zločin v ulicích získal cenu Emmy za hlavní mužskou roli. Braugherův intenzivní výkon z něj udělal jednu z největších hvězd, které se objevily v tomto kritiky oblíbeném policejním dramatu z pera Barryho Levinsona. Braugher získal také cenu Emmy za roli v minisérii Povolání: Zloděj.

Andre Braugher si zahrál i v několika významných filmech. Diváci si ho mohou pamatovat z Darabontovy Mlhy, Města andělů s Nicolasem Cagem, a jako poručík Searles se objevil ve Zwickově dramatu Glory.

Andre Braugher se naposledy objevil v menší roli ve snímku Když promluvila (2022), a pravidelně vystupoval také v seriálu Dobrý boj, jehož poslední šestá řada měla premiéru v loňském roce.