Kmen z doby kamenné čelí krvelačné bytosti! Pravěký survival má hutnou atmosféru, a vypadá fantasticky

Pravěký horor v prvním traileru.

Zdroj: Bleecker Street

Režijní debut Andrewa Cumminga se odehrává před 45 000 lety a sleduje šestici lidí, kteří hledají domov v krutě nehostinné krajině, přičemž v noci je pronásleduje děsivý nepřítel. Pravěký survival Out of Darkness posbíral chválu na hororovém Fantastic Festu, a nyní přichází do kin.

Ve starší době kamenné se nesourodá skupina prvních lidí spojí a hledá novou zemi. Na základě slibu svého vůdce o lepším životě kmen riskuje a vydává se na nebezpečnou výpravu přes neznámé a zrádné oblasti. Když však pojmou podezření, že je pronásleduje zlovolná, potenciálně mystická bytost, je vyděšený kmen nucen čelit nebezpečí, s nímž nikdy nepočítal.

Čtěte také: Občanská válka pustoší Ameriku! Trailer představil drsnou novinku od režiséra Ex Machina

Out of Darkness prozatím posbíralo 17 recenzí na RottenTomatoes, a 94 % z nich hodnotí film kladně. Kritici vyzdvihují precizní vizuální stránku a hutnou atmosféru. „Cumming ve svém celovečerním debutu prokazuje skutečný talent pro budování světa a vytváření napětí, kdy je nebezpečí neznámého území cítit na každém kroku,“ hodnotí snímek Stephen Saito z webu Moveable Fest.

Film má premiéru 9. února 2024.

Zdroj: Bleecker Street